Primera Division: Świetny start Valencii

Kibice Valencii wierzą, że sezon 2008/2009 w końcu przyniesie długo oczekiwane sukcesy. Po premierowej kolejce mogą być w pełni zadowoleni, gdyż ich pupile wygrali 3:0 z Realem Mallorca. W innym sobotnim spotkaniu Espanyol Barcelona pokonał u siebie Real Valladolid 1:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Balearczycy dotrzymywali kroku Nietoperzom jedynie przez pierwsze pół godziny. Jednak po tym okresie w ciągu zaledwie 3 minut gospodarze dwukrotnie trafiali do siatki i przesądzili już wtedy zwycięstwo na swoją korzyść. Pierwszego gola zdobył król strzelców EURO 2008 - David Villa, który pomimo wielkich ofert, pozostał w klubie. Wynik ustalił w 81. minucie Vicente, zmieniając kilka chwil wcześniej innego gwiazdora turnieju w Austrii i Szwajcarii - Davida Silvę.

Od domowej wygranej sezon rozpoczęli piłkarze Espanyolu Barcelona. Po ostrym i ciekawym widowisku Los Pericos pokonali Real Valladolid, a jedyną bramkę zdobył tuż po przerwie Luis Garcia. Hiszpan stał się tym samym pierwszym autorem gola w Primera Division sezonie 2008/2009.

Espanyol Barcelona - Real Valladolid 1:0 (0:0)
1:0 - Luis Garcia 46'

Valencia - Real Mallorca 3:0 (2:0)
1:0 - Villa 34'
2:0 - Mata 37'
3:0 - Vicente 81'

Sikora na ławce, Murcia przegrywa

W 1. kolejce Segunda Division Real Murcia przegrała na wyjeździe z Rayo Vallecano 1:0. Adrian Sikora wszedł na boisko za Ivana Alonso w 58. minucie, jednak nie zmienił losów tego spotkania.

Niedzielne spotkania Primera Division

Jak zwykle, osiem spotkań Primera Division zostanie rozegranych w niedzielę. Najciekawiej zapowiada się pojedynek mistrza Hiszpanii - Realu Madryt z Deportivo La Coruna. Królewscy w rewanżowym meczu o Superpuchar kraju pokazali, że w tym roku również pozostają głównym faworytem do wygrania ligi. Jednak El Riazor nie jest szczęśliwe dla Blancos. Ostatni raz wygrali tam w... 1991 roku!

Również wyjazd czeka piłkarzy FC Barcelona, którzy pozbyli się niepotrzebnych graczy i zainwestowali sporo pieniędzy w nowe twarze. Blaugrana po dwóch latach chce znowu skończyć rozgrywki na pierwszym miejscu, więc inny wynik aniżeli zwycięstwo z Numancią będzie wielką niespodzianką.

Wicemistrz - Villarreal zachował najważniejszych graczy, a dodatkowo pozyskał kilka nowych piłkarzy. Żółte Łodzie Podwodne będą więc dalej w czołówce La Liga. Pierwszy wyjazd do Pampeluny, nie powinien im przysporzyć problemów, szczególnie że Osasuna wydaje się mieć coraz słabszą kadrę.

Dość łatwe zadanie czeka na Atletico Madryt. Los Rojiblancos po awansie do grupowej fazy Ligi Mistrzów liczą na kolejną wiktorię, tym razem w lidze. Przeciwnik na pierwszą kolejkę idealny - jeden z głównych faworytów do spadku, czyli Malaga.

Ciekawie powinno być w Santander. Racing w ostatnim sezonie był rewelacją ligi, jednak w okienku transferowym stracili trenera i większość ważnych graczy. Na premierę nowego sezonu przyjedzie do nich Sevilla, która również jest wymieniania wśród faworytów do czołowych miejsc na koniec rozgrywek.