Chelsea nie zawiodła i wygrała 5:1

Chelsea Londyn po pierwszej połowie przegrywała z Leeds United 0:1. W drugiej odsłonie zmiażdżyła rywali i zwyciężyła w Pucharze Ligi Angielskiej aż 5:1.

Rafael Benitez posadził na ławce rezerwowych m.in. Edena Hazarda czy Ashleya Cole'a. Szansę gry od pierwszej minuty dostał m.in. Frank Lampard.

Po pierwszej połowie Leeds United sensacyjnie wygrywało z Chelsea Londyn za sprawą trafienia Luciano Becchio. Po fatalnej stracie Davida Luiza Pawie wyprowadziły zabójczą kontrę. Lewym skrzydłem pomknął Jerome Thomas, dośrodkował do Becchio, a ten płaskim uderzeniem przy słupku nie dał szans Petrow Cechowi.

Jeszcze przed przerwą Victor Moses umieścił piłkę w siatce, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. To była kontrowersyjna decyzja.

Po zmianie stron rozpoczął się festiwal The Blues. Najpierw błąd popełnił Jamie Ashdown, który przepuścił łatwy do obrony strzał Juana Maty. Kwadrans później celnym strzałem głową popisał się Branislav Ivanović. 120 sekund później było już po meczu, gdy potężny strzał Mosesa zaskoczył Ashdowna.

To nie był koniec strzelaniny. Rezerwowy Hazard wyszedł sam na sam z golkiperem rywali i nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Dwie minuty później Belg dołożył jeszcze asystę, a gola zdobył Fernando Torres.

Chelsea wygrała aż 5:1, ale po pierwszej połowie goście mogli drżeć o końcowy wynik.

Leeds United - Chelsea Londyn 1:5 (1:0) 1:0 - Becchio 37' 1:1 - Mata 47' 1:2 - Ivanovic 64' 1:3 - Moses  66' 1:4 - Hazard 81' 1:5 - Torres 83'