Chelsea - Aston Villa 8:0!

Popis gry dała Chelsea Londyn. Pokonała Aston Villę 8:0. Aż pięć bramek The Blues zdobyli w drugiej połowie. Trzy gole należały do rezerwowych.

Bartosz Zimkowski

Wyśmienicie zawody na Stamford Bridge rozpoczęły się dla Chelsea Londyn. Już w trzeciej minucie Fernando Torres strzałem głową zdobył bramkę. Asystował mu Cesar Azpilicueta. W pierwszej odsłonie padły jeszcze dwa gole. Najpierw wszystkich zaskoczył celnym strzałem z rzutu wolnego David Luiz. Posłał piłkę nad murem i może cieszyć się z pierwszej bramki w Premier League w tym sezonie. Pięć minut później Branislav Ivanović trafił do siatki rywali. Dla Serba to był to piąty gol w lidze.

Po zmianie stron Chelsea znów przycisnęła rywali. Zaczął w 58. minucie Frank Lampard. Ładnym strzałem z 20 metrów zaskoczył Brada Guzana. Chwilę później został zmieniony przy aplauzie fanów. Zastąpił go Ramires, który kwadrans przed końcem podwyższył na 5:0.

Bramkę zdobył także inny rezerwowy - Oscar. Najpierw wywalczył rzut karny, a następnie sam go wykorzystał. Wydawało się, że dzieła zniszczenia dokonał 240 sekund później Eden Hazard.

Jednak kropkę nad "i" postawił w doliczonym czasie gry Ramires. Chelsea wygrała aż 8:0, pokazując fantastyczną dyspozycję. Aston Villa zagrała bardzo, bardzo słabo.

Chelsea - Aston Villa 8:0 (3:0)
1:0 - Torres 3'
2:0 - Luiz 29'
3:0 - Ivanovic 34'
4:0 - Lampard 58'
5:0 - Ramires 75'
6:0 - Oscar (k.) 79'
7:0 - Hazard 83'