Bundesliga: Artiom Rudnev strzelił gola najbliższemu rywalowi Borussii Dortmund

FC Nuernberg przed piątkowym wyjazdem do Dortmundu na mecz z Borussią zmierzył się z Hamburgerem SV. Kibice zobaczyli dwa gole i sporo dobrych akcji.

Konrad Kostorz
W pierwszej części meczu w Norymberdze sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jedynej stuprocentowej okazji nie wykorzystał w 42. minucie Robert Mak, który przegrał pojedynek sam na sam z Rene Adlerem.

Po zmianie stron obraz widowiska uległ zmianie - gra stała się szybsza, a akcje składniejsze i dokładniejsze. Po kilku nieudanych próbach HSV Artiom Rudnev otrzymał precyzyjne dośrodkowanie od Dennisa Aogo i strzałem głową z najbliższej odległości strzelił swoją 7. bramkę w Bundeslidze.

Gospodarze szybko wyrównali za sprawą mocnego uderzenia Czecha Tomasa Pekharta (asysta Timo Gebharta), ale później mieli mnóstwo szczęścia, że nie stracili bramki na 1:2. Znakomitych sytuacji nie zdołał bowiem wykorzystać Heung-Min Son, który w 91. minucie oddał strzał w słupek! Warto dodać, że świetne spotkanie rozegrał urodzony w Kędzierzynie-Koźlu bramkarz FCN, Raphael Schaefer.

W ostatnim spotkaniu 18. kolejki emocji było co niemiara! Fortuna i Augsburg zagrały ultraofensywnie i stworzyły mnóstwo dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Bohaterem gości został Sascha Moelders, który strzelił dwie bramki po kuriozalnych i katastrofalnych błędach golkipera gospodarzy, Fabiana Giefera.

Beniaminek w końcówce ruszył do frontalnych ataków, ale 3 "oczka" pojechały do Bawarii (w 93. minucie arbiter w kontrowersyjnych okolicznościach nie uznał gola na 3:3 autorstwa Stefana Reisingera). Warto zauważyć, że drużyna Markusa Weinzierla odniosła dopiero drugie zwycięstwo w sezonie, a udane debiuty w Bundeslidze zanotowali 35-letni bramkarz Alex Manninger oraz wypożyczony z Sunderlandu napastnik Dong Won-Ji.