Wojciech Trochim: Życzę Warcie jak najlepiej i mam nadzieję, że wywalczy utrzymanie

Jesienią Wojciech Trochim był najlepszym piłkarzem Warty, ale w poniedziałek zagrał już przeciwko niej w barwach KGHM Zagłębia. Mimo to 24-letni pomocnik wciąż trzyma kciuki za zielonych.

Sparing I-ligowca z Miedziowymi zakończył się triumfem tych drugich 5:0. Wojciech Trochim pojawił się na boisku w drugiej połowie i rozegrał 45 minut.

- Boisko podczas meczu było dobrze przygotowane, więc wynik jest raczej miarodajny. Warta jest obecnie przemeblowywana, a nie jest łatwo testować po kilku zawodników w jednym spotkaniu. To oczywiste, że wtedy gra się nie "klei" - przyznał waleczny pomocnik.

Trochim wywiózł z Poznania dobre wspomnienia i nie kryje sympatii dla byłego pracodawcy. - Rozmawiałem z chłopakami podczas meczu, będę śledził ich wyniki. Życzę klubowi, aby wszystko było w nim odpowiednio poukładane. Dobrze byłoby, gdyby Warta wzmocniła się kilkoma wartościowymi zawodnikami. Mam nadzieję, że drużyna utrzyma się w I lidze - dodał.

W rundzie jesiennej 24-letni piłkarz zaliczył piętnaście ligowych występów w zielonych barwach. Strzelił w nich pięć goli i dołożył trzy asysty.