KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Euro 2020 na Stadionie Śląskim?! "Nie wykluczamy tego" (wideo)

Stadiony, które będą ubiegały się o organizację Euro 2020, będą musiały spełnić określone wymogi. Polskim pewniakiem jest Stadion Narodowy, ale do tego czasu powinniśmy mieć też inny spory obiekt.

Artur Długosz
Artur Długosz
Stadion Śląski cały czas jest modernizowany, ale wisi nad nim jakiś pech. Zasadnicze prace przy jego przebudowie wstrzymano w połowie lipca minionego roku. Tuż przed zakończeniem podnoszenia linowej konstrukcji, która ma utrzymywać dach obiektu, pękły dwa z 40 zastosowanych w konstrukcji "krokodyli". Tym mianem potocznie nazwano uchwyty łączące liny promieniowe dachu z jego wewnętrznym pierścieniem rozciąganym. Niebawem jednak prace nad obiektem mają zostać wznowienie. W pełni ukończony stadion będzie mógł pomieścić ponad 50 tysięcy osób. Mieści się więc w normach wytyczonych przez UEFA.

Przypomnijmy, że to był kiedyś niezwykły obiekt dla reprezentacji Polski. Kto wie, czy zmodernizowany stadion znów nie doczeka wielkiej imprezy. - Nie wykluczamy tego. Najpierw trzeba jednak zobaczyć, musi być stadion odebrany. Będzie to może jeden z nowocześniejszych obiektów, bo te prace wciąż trwają. Nie mówimy nie. Wracałoby się wtedy do dobrych, starych tradycji. Kiedyś na Stadionie Śląskim Polskę dopingowało sto tysięcy kibiców, ale to były inne czasy. Inne warunki, to się zmienia, takich stadionów już się nie buduje. Zawsze jednak magia Stadionu Śląskiego była, jest i będzie - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Kazimierz Greń, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Co ważne, UEFA podjęła decyzję, że jeśli zgłoszona zostanie kandydatura stadionu, który jeszcze nie istnieje, to jego budowa musi rozpocząć się do 2016 roku.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8)
 • Sawczenkos Zgłoś komentarz
  Po co mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim? Niemcy przecież sobie swój stadion jakiś zgłoszą, a my po co im mamy pogadać dając im miejsce od nas? Przcież Ci ludzie co tam mieszkają
  Czytaj całość
  to nawet na hymn polski gwizdają. I im mecze dawać? Po co się pytam? Nie czują się Polakami, to wypad, a nie mecze dostwać. Chcecie stadion z żółtymi krzesełkami, to se chcijcie i sami się na nim bawcie.
  • Grek Zorba Zgłoś komentarz
   niestety, ale POlitycy zniszczyli ten stadion. Mam nadzieję, że prędzej czy później zajmie się tym wszystkim prokuratura, bo to co się wyprawia w związku z tzw. modernizacją Stadionu
   Czytaj całość
   Śląskiego to są jaja. Miał być to pierwszy obiekt gotowy, długo przed tymi na Euro. A jaki jest efekt to widzimy wszyscy. Jak obiekt zostanie otwarty do końca 2014 roku to nazywam się Frodo Baggins
   • Wrona Zgłoś komentarz
    Na filmiku jeszcze tor żużlowy... :(
    • kt-wa Zgłoś komentarz
     CIEKAWIE TO BĘDZIE jakie miasto wygra
     • paawloo123 Zgłoś komentarz
      hehe najpierw trzeba go wybudować....ale to by był świetny pomysł.Szkoda że tylko 50 tyś bo jak już robią remont takiej legendy to mogliby zrobić z 65 tyś albo coś żeby chociaż
      Czytaj całość
      przypominało czasy 100 tysięcznika.I wtedy byśmy mogli ubiegać się o 2 stadiony na imprezie,Narodowy i Śląski.
      • aquell Zgłoś komentarz
       Zburzyć tego gniota, oszuści tylko kapitał sobie powiększają na nim, albo oddać jakiejś drużynie niech sama sobie wyremontuje i grafa szafa.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×