Wojciech Szczęsny uratował Arsenal!

Znakomite parady Wojciecha Szczęsnego uratowały Arsenal Londyn od utraty bramki. Dzięki Polakowi Kanonierzy wygrali na wyjeździe z Sunderlandem.

Bartosz Zimkowski

Pierwsze minuty pojedynku na Stadium of Light należały do Sunderlandu. Dopiero z czasem Arsenal Londyn zaczął przejmować inicjatywę i dyktować warunki gry. Zwieńczeniem tego był gol z 36. minuty. Z piłką środkiem boiska przedarł się Jack Wilshere i dograł na linię pola karnego. Theo Walcott umiejętnie zgrał do Santiego Cazorli, a ten płaskim strzałem zdobył gola. Futbolówka odbiła się jeszcze od nóg jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Kilka minut później dobrze na przedpolu interweniował Wojciech Szczęsny. Po zmianie stron kontuzji doznał Wilshere i musiał opuścić murawę. Zastąpił go Abou Diaby. Sytuacja Kanonierów skomplikowała się w 62. minucie, gdy Carl Jenkinson otrzymał drugą żółtą kartkę i sędzia wyrzucił go do szatni.

Nie spowodowało to jednak dominacji ze strony Sunderlandu. Co więcej, kwadrans przed końcem Theo Walcott trafił piłką w słupek. Później trzema kapitalnymi interwencjami popisał się Szczęsny. Najpierw obronił pojedynek sam na sam ze Stevenem Fletcherem, a następnie kilka minut później dwa bardzo groźne strzały.

Arsenal ostatecznie wygrał 1:0, ale spora w tym zasługa Szczęsnego.

Pewnie na swoim stadionie zagrał Chelsea Londyn. The Blues pokonali jeden ze słabszych zespołów ligi Wigan Athletic 4:1. Gola zdobył nie kto inny jak Frank Lampard. To była dla niego dwunasta bramka w sezonie (licząc wszystkie rozgrywki). Chelsea zachowała trzecie miejsce.