Demolka po przerwie, Słonie liderem - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Okocimski Brzesko

Po pierwszej połowie starcia Termaliki Bruk-Bet z Okocimskim zanosiło się na niespodziankę, ale w drugiej części gospodarze dali prawdziwy koncert. Zwyciężyli 4:0 i awansowali na pozycję lidera.

Szymon Mierzyński
Od pierwszego gwizdka sędziego podopieczni Kazimierza Moskala mieli lekką przewagę, lecz czystych sytuacji stwarzali niewiele i dystans, jaki dzieli oba zespoły w tabeli, nie był zbyt widoczny.

Prawdziwe emocje zaczęły się w drugiej części. Sztab szkoleniowy Termaliki mocno zmotywował swoich podopiecznych, bo ci poszli jak burza. W 48. minucie Vojtech Horvath otrzymał idealne podanie od Andrzeja Rybskiego i dopełnił formalności z kilku metrów. Ten gol podciął skrzydła ekipie z Brzeska, bo choć w 59. minucie do dużego wysiłku Sebastiana Nowaka zmusił Piotr Koman, to później klarownych sytuacji Okocimski już w zasadzie nie stworzył.

Tymczasem gospodarze poszli za ciosem. W 67. minucie szybką kontrę sfinalizował Dariusz Pawlusiński, który zamienił na bramkę podanie Emila Drozdowicza. "Plastik" zaliczył prawdziwe wejście smoka, gdyż na murawie pojawił się raptem trzy minuty wcześniej.

Przy stanie 2:0 nie było już wątpliwości kto wygra niedzielny pojedynek. W końcówce zespół z Niecieczy jeszcze podwoił łup bramkowy. Najpierw Drozdowicz dobił strzał Pawlusińskiego z rzutu wolnego, a następnie sam "Plastik" skrzętnie wykorzystał błąd defensywy beniaminka.

Dzięki tej wygranej Termalica Bruk-Bet awansowała na 1. miejsce w tabeli. Drugą Flotę wyprzedza lepszym bilansem meczów bezpośrednich, zaś nad Cracovią i Zawiszą ma jedno oczko przewagi. Okocimski natomiast ugrzązł na 17. lokacie z dorobkiem zaledwie 13 punktów.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Okocimski Brzesko 4:0 (0:0)
1:0 - Vojtech Horvath 48'
2:0 - Dariusz Pawlusiński 67'
3:0 - Emil Drozdowicz 81'
4:0 - Dariusz Pawlusiński 83'

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Karol Piątek, Jakub Czerwiński, Dalibor Pleva, Łukasz Pielorz, Piotr Ceglarz, Vojtech Horvath, Krzysztof Lipecki (64' Michał Nalepa), Andrzej Rybski (84' Jakub Wróbel), Damian Piotrowski (62' Dariusz Pawlusiński), Emil Drozdowicz.

Okocimski Brzesko: Dawid Mieczkowski - Mateusz Wawryka, Damian Byrtek, Dawid Kucharski (14' Rafał Cegliński), Konrad Wieczorek, Piotr Darmochwał (80' Maciej Termanowski), Piotr Koman, Daniel Chyła, Paweł Pyciak, Bartosz Flis (68' Wojciech Wojcieszyński), Paweł Smółka.

Żółte kartki: Karol Piątek, Krzysztof Lipecki, Łukasz Pielorz (Termalica Bruk-Bet) oraz Mateusz Wawryka, Damian Byrtek, Maciej Termanowski (Okocimski).