Na kłopoty Demjan - relacja z meczu Górnik Zabrze - Podbeskidzie Biesko-Biała

Górnik Zabrze przegrał na własnym boisku z dzielnie walczącym o utrzymanie Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1. Gospodarze przeważali, ale w 88. minucie skarcił ich niezawodny Robert Demjan.

Dominik Polesiński

Trener gości Czesław Michniewicz mówił, że wygrana z Ruchem Chorzów w poprzedniej kolejce dała jego piłkarzom trochę "tlenu". Do Zabrza na pewno "Górale" przyjechali po kolejną dawkę życiodajnego gazu. Zapewnił im ją Robert Demjan, którego gospodarze przed spotkaniem obawiali się najbardziej.

Zabrzańscy kibice nie kryli niezadowolenia z przebiegu pierwszej połowy. Zobaczyli nudną grę bez większych atrakcji pod bramkami. Liczyli chyba, że gospodarze stłamszą broniące się przed spadkiem Podbeskidzie. Nic takiego nie nastąpiło. Bielszczanie ochoczo próbowali się przedrzeć pod bramkę rywali, choć z wykończeniem ich akcji było już gorzej.

Po przerwie na murawę pierwsi wyszli goście. Najwyraźniej w szatni trener Górnika Adam Nawałka zrobił swoim graczom dłuższy wykład. Zabrzanie zaczęli grać ofensywniej, tyle, że nie wiązało się to z kłopotami dla bramkarza przyjezdnych, a niektóre zagrania kwitowane były gwizdami.

Nawałka zrobił jednocześnie dwie zmiany, jego zespół zepchnął gości do obrony. Groźniejsze były jednak nieliczne kontry Podbeskidzia. I dwie minuty przed końcem Demjan, wykorzystując niefrasobliwość w defensywie gospodarzy, pokazał snajperskie umiejętności w polu karnym i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

"Gdzie te puchary?" - pytali swoich piłkarzy kibice Górnika, kiedy sędzia zakończył mecz.

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
0:1 - Robert Demjan 88'

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Paweł Olkowski, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera, Prejuce Nakoulma, Bartosz Iwan, Krzysztof Mączyński, Aleksander Kwiek (42' Sergei Mosnikov), Grzegorz Bonin (67' Konrad Nowak), Ireneusz Jeleń (67' Tomasz Zahorski).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Marek Sokołowski, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Tomasz Górkiewicz, Damian Chmiel, Dariusz Łatka, Adam Deja (46' Michal Piter-Bucko) Piotr Malinowski (80' Mateusz Janeczko), Marko Ćetković (69' Fabian Pawela), Robert Demjan.

Żółte kartki: Adam Danch (Górnik) oraz Adam Deja, Bartłomiej Konieczny, Damian Chmiel (Podbeskidzie).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).