Primera Division: Real Madryt niczym Barcelona, Ronaldo uciszył kolejny stadion

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Przez cały mecz San Mames nie było zbyt uprzejme dla Cristiano Ronaldo. Ten "odwdzięczył" im się najlepiej jak potrafi, zaczynając strzelanie już od drugiej minuty.

Mimo zbliżających się półfinałów Ligi Mistrzów, Jose Mourinho nie dał odpocząć swoim największym gwiazdom w wyjazdowym starciu z Athletic Bilbao. Królewscy wciąż podkreślają, że walczą o drugie miejsce, a przed tą kolejką Atletico miało tylko trzy oczka straty do lokalnego rywala.

Mecz idealnie rozpoczął się dla gości. Już w 70. sekundzie perfekcyjnie z rzutu wolnego przymierzył Cristiano Ronaldo i Gorka Iraizoz był bez szans. Wydawało się, że to początek demolki walczącego o utrzymanie Athletic Bilbao, jednak z minuty na minutę to Baskowie prezentowali się coraz lepiej.

Momentami podopieczni Marcelo Bielsy mieli przewagę, jednak zupełnie nie potrafili przedostać się przez linię defensywną, którą z powodu absencji kilku graczy, kierowali Pepe i Raul Albiol. Jedynie 2-krotnie Diego Lopez (Iker Casillas ponownie siedział na ławce rezerwowych) wykazał się swoimi umiejętnościami.

Po zmianie stron środek należał już do Królewskich, którzy kontrolowali boiskowe wydarzenia. Widowisko przerodziło się jednak w swego rodzaju konfrontację na linii Ronaldo - kibice Athletic. Baskowie bowiem gwizdali przy każdym kontakcie z piłką żywiołowo reagującego Portugalczyka, co tylko napędzało go do kolejnych akcji.

Ostatecznie starcie to wygrał CR7 - najpierw przepychając niedoświadczonego Jonasa Ramalho w polu karnym i trafiając z główki (31. gol w tym sezonie), a następnie świetnie asystując przy golu Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk tym samym ponownie udowodnił swoją wyższość nad Karimem Benzemą, który przez ponad 70 minut nie dokonał tego, co jego kolega z linii ataku w pierwszym kontakcie z piłką.

Królewscy wygrali 3:0, w czołówce więc bez zmian - wciąż do lidera tracą 13. punktów, a nad Atletico mają przewagę trzech oczek.

Athletic Bilbao - Real Madryt 0:3 (0:1) 0:1 - Cristiano Ronaldo 2' 0:2 - Cristiano Ronaldo 68' 0:3 - Higuain 76'

Athletic Bilbao: Iraizoz - Ramalho (69' Iraola), Ekiza, San Jose, Aurtenetxe - Iturraspe, Herrera, Muniain (81' Moran), Susaeta - Llorente, Gomez (70' Toquero).

Real Madryt: Lopez - Ramos, Pepe, Albiol, Marcelo - Alonso, Khedira - Di Maria (61' Callejon), Modrić, Ronaldo (79' Morata) - Benzema (71' Higuain).

Żółte kartki: Muniain, Iturraspe, Toquero (Athletic) oraz Modrić, Alonso (Real).

Sędzia: Teixeira Vitienes.