Anglia: Czyste konta Wojciecha Szczęsnego i Artura Boruca

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Wojciech Szczęsny oraz Artur Boruc zachowali czyste konta w sobotnich meczach Premier League. Arsenal pokonał Fulham, a Southampton zremisowało ze Swansea City.

Nadal kontuzje leczy Łukasz Fabiański, więc drugi raz z rzędu między słupkami pojawił się Wojciech Szczęsny. W derbach Londynu z Fulham gola nie wpuścił i popisał się kilkoma naprawdę dobrymi interwencjami. Dziennikarze brytyjskiej stacji telewizyjnej Sky Sports przyznali mu wysoką notę "osiem" (skala 1-10). Tylko on i Per Mertesacker otrzymali takie oceny. Niemiec strzelił jedyną bramkę w tym pojedynku, kiedy tuż przed przerwą strzałem głową z bliskiej odległości zaskoczył golkipera gości. Ci od 12. minuty grali w osłabieniu (brutalny faul Steve'a Sidwella na Mikelu Artecie). W 90. minucie siły wyrównały się, ale gospodarze nie zdążyli już wyrównać. Arsenal wygrał 1:0 i wygrał siódmy z ostatnich dziewięciu meczów (licząc wszystkie rozgrywki). Ma pięć punktów przewagi nad piątym Tottenhamem Hotspur, który ma dwa zaległe spotkania do rozegrania.

Mniej pracy miał Artur Boruc. Southampton zremisowało na wyjeździe ze Swansea City i Święci mają osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Tylko kataklizm sprawiłby, że spadliby z ligi.

Nic już nie uratuje Reading FC oraz Queens Park Rangers. W sobotę obie drużyny przegrały i do bezpiecznej strefy tracą po 10 punktów, a do zdobycia pozostało już tylko 12 "oczek".

Wyniki sobotnich meczów Premier League:

Fulham Londyn - Arsenal Londyn 0:1 (0:1) 0:1 - Mertesacker 43'

Czerwone kartki: Sidwell /12' za faul/ (Fulham) oraz Giroud /90' za faul/ (Arsenal).

Norwich City - Reading FC 2:1 (0:0) 1:0 - Ryan Bennett 50' 2:0 - Elliott Bennett 52' 2:1 - McCleary 72'

Queens Park Rangers - Stoke City 0:2 (0:1) 0:1 - Crouch 42' 0:2 - Walters (k.) 77'

Sunderland - Everton 1:0 (1:0) 1:0 - Sessegnon 45'

Swansea City - Southampton 0:0

West Bromwich Albion - Newcastle United 1:1 (0:1) 0:1 - Gouffran 9' 1:1 - Jones 64'

West Ham United - Wigan Athletic 2:0 (1:0) 1:0 - Jarvis 21' 2:0 - Nolan 80'