Męczarnie Pasów - relacja z meczu Cracovia - Polonia Bytom

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Cracovia zgodnie z planem sięgnęła po trzy punkty w meczu 31. kolejki I ligi z Polonią Bytom, ale to bytomianie przez długi okres byli w Krakowie zespołem lepszym.

W tym artykule dowiesz się o:

Krakowianie panowali na boisku tylko przez kwadrans. Już w 6. minucie byli bliscy zdobycia bramki, ale po podaniu Edgara Bernhardta z prawej strony Łukasz Zejdler z bliska uderzył nad poprzeczką. Sześć minut później na strzał z 30 metrów zdecydował się Milos Kosanović, a na trasie piłki znalazł się Krzysztof Danielewicz, po odbiciu od którego futbolówka wpadła do siatki gości ku rozpaczy zdezorientowanego Mateusza Miki.

Aż trudno w to uwierzyć, ale po objęciu prowadzenia Cracovia dała się bytomianom zepchnąć do głębokiej defensywy. Do końca I połowy to drużyna Jacka Trzeciaka przypominała zespół walczący o awans do ekstraklasy, a nie Pasy. Na szczęście dla gospodarzy przewagę w posiadaniu piłki zamienili na tylko jedną okazję, którą zmarnował Dawid Jarka, po centrze z lewego skrzydła strzelając obok bramki Krzysztofa Pilarza.

W przerwie trener Pasów Wojciech Stawowy sięgnął po Saidi Ntibazonkiza i Damiana Dąbrowskiego, którzy nieco rozruszali grę gospodarzy, chociaż to poloniści nadal byli zespołem lepiej utrzymującym się przy piłce, ale sytuacji sobie nie stwarzali. W 68. minucie Jarka skorzystał z błędu obrońców Cracovii, ale jego strzał z 15 metrów pewnie obronił Pilarz.

W 76. minucie Danielewicz efektowną "klepką" z Ntibazonkizą rozmontował obronę gości, ale strzał Burundyjczyka z 8 metrów obronił Mika. 12 minut później Pasom udało się odeprzeć ataki Polonii. Sebastian Steblecki zagrał na prawo do Ntibazonkizy, który ze skrzydła na wysokości linii pola karnego uruchomił Vladimira Boljevicia, a ten efektownym lobem nad Miką posłał piłkę do siatki bytomian, zdobywając swoją 13. bramkę w sezonie. Cracovia - Polonia Bytom 2:0 (1:0)

1:0 - Danielewicz 12' 2:0 - Boljević 88'

Cracovia: Pilarz - Marciniak, Nykiel, Kosanović, Puzigaca - Danielewicz, Szeliga (75' Steblecki), Budziński (46' Ntibazonkiza) - Zejdler (46' Dąbrowski), Boljević, Bernhardt.

Polonia: Mika - Trznadel, Broniewicz, Odrzywolski, Szkatuła - Laskowski (65' Nowak), Setlak, Jaroń (58' Płókarz), Michalik, Białkowski (80' Krzemień) - Jarka.

Żółte kartki: Bernhardt, Kosanović, Ntibazonkiza (Cracovia) oraz Broniewicz, Trznadel, Płókarz (Polonia). Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 6702.