Boenisch i Milik lepsi od Ćwielonga, kolejny gol Polaka z FC Koeln

Dwaj reprezentanci Polski z Bayeru Leverkusen wzięli udział w pierwszym meczu po letnich urlopach. W dobrej formie u progu nowego sezonu jest Kacper Przybyłko.

Konrad Kostorz
W sobotnie popołudnie w meczu kontrolnym zmierzyły się VfL Bochum i Bayer Leverkusen, a na placu gry pojawiło się trzech naszych rodaków. Sebastian Boenisch i Piotr Ćwielong wzięli udział w pierwszej połowie, a Arkadiusz Milik zameldował się na murawie w 63. minucie. Dla zawodników 3. zespołu Bundesligi był to pierwszy występ po wznowieniu treningów.

Aptekarze zgodnie z przewidywaniami pokonali 2:0 drugoligowca, a na listę strzelców wpisali się Gonzalo Castro oraz król strzelców Bundesligi, Stefan Kiessling.

Coraz wyższe są notowania Kacpra Przybyłki w FC Koeln. Młodzieżowy reprezentant Polski zagrał w drugim przedsezonowym sparingu i zdobył drugiego gola. Tym razem 20-latek ustalił wynik meczu z austriackim zespołem SV Reid na 3:3. Utalentowany napastnik wszedł do gry w 46., a Adam Matuszczyk w 62. minucie.

Warto dodać, że po dwóch występach w barwach FC Nuernberg dwie bramki ma na koncie także Mariusz Stępiński. W ostatnim sparingu przeciwko FC Lichtenfels 18-latek strzelił jedną z 12 bramek dla zespołu z Bawarii.

Trener Bayeru Leverkusen nie wierzy w Arkadiusza Milika?