Puchar Ligi Francuskiej: Montpellier i Guingamp niespodziewanie ograły teoretycznie mocniejszych rywali

Awans do 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej zapewniły sobie m.in. FC Sochaux, AS Nancy i RC Lens. Nie zabrakło emocji i sensacyjnych rozstrzygnięć, niespodziewanie z rozgrywek odpadły chociażby Lille OSC, AS Saint Etienne i Olympique Marsylia.

Piotr Robaczyński

W jednym z najciekawszych pojedynków Rennes zmierzyło się na własnym stadionie z Le Mans. Gospodarze dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie, ale podopieczni Yvesa Bertucci'ego za każdym razem szczęśliwie odrabiali stratę, w końcówce spotkania i dwie minuty przed zakończeniem dogrywki. Rzuty karne lepiej wykonywali jednak piłkarze Rennes, którzy ostatecznie wygrali 4:3 i awansowali do kolejnej rundy.

Po raz kolejny zaskakująco słabo zaprezentowali się piłkarze AS Saint Etienne, którzy na początku sezonu przeżywają wyraźny kryzys. W lidze po 6 kolejkach zajmują oni dopiero 16. pozycję w tabeli, a w środę wysoko przegrali z Guingamp, zespołem, który aktualnie plasuje się na ostatniej lokacie w tabeli Ligue 2. Z teoretycznie słabszym rywalem nie poradzili sobie także zawodnicy FC Lorient. Podejmowali oni u siebie drugoligowe RC Lens, goście w drugiej połowie skutecznie zepchnęli rywala do defensywy, a Fabien Audard aż trzykrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki.

Wielu emocji dostarczyła kibicom konfrontacja Grenoble Foot i AS Nancy. Zgromadzeni na Stade des Alpes fani obejrzeli aż pięć goli, ale nie mogli być zadowoleni z końcowego rezultatu. Więcej sił na końcówkę spotkania zachowali bowiem goście, którzy po dogrywce rozstrzygnęli ten mecz na swoją korzyść. Decydującą bramkę zdobył w 94. minucie Chris Malonga.

W kolejnej fazie rozgrywek zobaczymy także m.in. piłkarzy Montpellier, którzy ograli faworyzowane Lille OSC. Awans zapewniło sobie także FC Sochaux. Zespół ten niespodziewanie wyeliminował Olympique Marsylia. Trener Eric Gerets nie zdecydował się na desygnowanie do gry kilku podstawowych zawodników i klub ze Stade Vélodrome zakończył rywalizację o Puchar Ligi Francuskiej na 1/16 finału.