Holandia: Bramka Klicha z Werderem Brema

Mateusz Klich ma szczęście do Werderu Brema. Polski pomocnik znów wpisał się na listę strzelców w sparingu z zielono-białymi.

Maciej Kmita
W przerwie zimowej minionego sezonu Klich jeszcze w barwach VfL Wolfsburg zdobył gola w rozegranym w Turcji meczu kontrolnym z Werderem. Właśnie grą w tym spotkaniu wpadł w oko trenerom Zwolle, do którego został wypożyczony na rundę wiosenną, a Holendrzy ostatecznie wykupili go z Wilków.

W środę "Klicz" znów trafił do siatki Werderu w przedsezonowym sparingu. Zwolle remisowało po 55 minutach gry z Die Werderaner 2:2 (dwa gole dla Niebieskopalcych zdobył eks-lechista Fred Benson), a w 55. minucie polski pomocnik strzałem z linii pola karnego w dalszy róg pokonał bramki rywali. To gol bliźniaczy do tego jakiego Klich zdobył w minionym sezonie z NEC Nijmegen.

PEC Zwolle - Werder Brema 3:2 (2:1)
0:1 - Benson 9'
1:1 - Petersen 13'
1:2 - Benson 14'
2:2 - Fuellkrug 50'
2:3 - Klich 55'