Okocimski pewnie pokonał Sandecję - relacja z meczu Sandecja Nowy Sącz - Okocimski Brzesko

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz fatalnie zaprezentowali się w pierwszym meczu sezonu. Biało-czarni na własnym stadionie przegrali z lokalnym rywalem.

Nie tak w Nowym Sączu wyobrażano sobie początek nowego sezonu. W pierwszym meczu Sandecja zmierzyła się z lokalnym rywalem, Okocimskim Brzesko. O tym spotkaniu wszyscy kibice biało-czarnych jak najszybciej chcą już zapomnieć.

"Piwosze" od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Gospodarze mieli ogromne problemy, aby w ogóle wyjść z piłką z własnej połowy boiska, nie mówiąc już o przeprowadzeniu groźnej akcji ofensywnej. Zespół z Okocimskiego sumiennie czekał natomiast na błąd defensywy gospodarzy. Takie oczywiście się przytrafiały, lecz między słupkami Sandecji dobrze spisywał się Marcin Cabaj

Podopieczni Mariana Tajdusia, który w tym spotkaniu prowadził Sandecję (Mirosław Hajdo za karę z poprzedniego sezonu mecz oglądał z trybun) dopiero po kilkunastu minutach odzyskali panowanie na murawie, lecz i tak nie na długo. Sandecja nie miała pomysłu jak zaatakować, a szkoleniowiec po trzydziestu minutach gry zdecydował się już nawet na zmianę w składzie. W końcówce pierwszej połowy gospodarze znów jeszcze raz zaatakowali, lecz swoich okazji nie wykorzystali Piotr Kosiorowski i Rafał Zawiślan.

Po zmianie stron goście od razu wyszli na prowadzenie. Po ładnym strzale Patryka Stefańskiego futbolówka zatrzepotała w siatce. Po stracie gola gospodarze ruszyli do ataku, lecz nic z tego nie wynikało. Zespół z Brzeska czekał na kolejną swoją szansę i taka nadarzyła się po godzinie gry. Tym razem zespołowa akcja gości zakończona została bramką, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Wojcieszyński.

Do końca meczu zbyt wiele ciekawego na boisku w Nowym Sączu już się nie wydarzyło. Okocimski odniósł pewne i zasłużone zwycięstwo, a przed szkoleniowcem Sandecji i jego zawodnikami jeszcze wiele pracy. Sandecja Nowy Sącz - Okocimski Brzesko 0:2 (0:0)

0:1 - Patryk Stefański 48' 0:2 - Wojciech Wojcieszyński 60'

Sandecja: Marcin Cabaj - Marcin Makuch, Peter Petran, Przemysław Szarek, Adam Mójta, Maciej Bębenek (72' Jozef Certik), Paweł Nowak, Sebastian Szczepański, Piotr Kosiorowski, Wojciech Kalisz (38' Piotr Giel), Rafał Zawiślan (59' Łukasz Grzeszczyk).

Okocimski: Marek Pączek - Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Mateusz Niechciał, Daniel Brud, Konrad Cebula (51' Michał Nawrot), Piotr Darmochwał, Damian Buras (85' Robert Smoliński), Patryk Stefański (75' Bartosz Sobotka), Wojciech Wojcieszyński.

Żółte kartki: Piotr Giel, Sebastian Szczepański (Sandecja) oraz Wojciech Wojcieszyński (Okocimski).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).