Polacy na Ukrainie: Ligowy debiut Nalepy w FK Charków

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Na Ukrainie w ciągu trzech dni rozegrano pełną 9. kolejkę miejscowej Wyszczej Lihi. W kadrach klubów z ekstraklasy naszych wschodnich sąsiadów znajduje się czterech Polaków. Ta seria spotkań nie była udana dla naszych rodaków. Jedynie <b>Seweryn Gancarczyk</b> zdobył ze swoim zespołem komplet punktów.

Seweryn Gancarczyk (Metallist Charków) - klub obrońcy zmierzył się przed własną publicznością z Worsklą Połtawa. Metallist odniósł zwycięstwo 3:1. Polak zagrał cały mecz. W 41. minucie ujrzał on żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - polski pomocnik wystąpił w meczu przeciwko FK Charków. Pojawił się on w wyjściowym składzie gospodarzy. W 12. minucie miał on dogodną sytuację do zdobycia gola z rzutu wolnego. Jednak uderzenie naszego rodaka nie było celne. Futbolówka "poszybowała" ponad bramką. W 64. minucie gry Hajduczka na murawie zastąpił Jewgienij Szmakow. Tawrija wywalczyła u siebie remis 1:1.

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - jego drużyna zagrała u siebie w derbach miasta z Metallurgiem. Reprezentant Polski nie znalazł się w kadrze meczowej gospodarzy. Szachtar zremisował 1:1.

Maciej Nalepa (FK Charków) - bramkarz wystąpił w wyjazdowym meczu z Tawriją Symferopol (1:1). Stał on między słupkami całe spotkanie. Był to jego pierwszy mecz ligowy w barwach FK Charków. W ukraińskiej ekstraklasie grał on wcześniej w szeregach Karpat Lwów.