Premier League: Kompromitacja Manchesteru City!

Manchester City zawalił mecz z beniaminkiem Premier League. Przegrał z Cardiff City, chociaż prowadził 1:0. Ostatecznie to gospodarze zdobyli trzy gole.

Bartosz Zimkowski
W poniedziałek Manchester City bezproblemowo wygrał z Newcastle United. Wbił Srokom aż cztery gole i wydawało się, że The Citizens nie będą mieć żadnych problemów z beniaminkiem Premier League Cardiff City. Kiedy w 52. minucie Edin Dzeko pokonał bramkarza strzałem sprzed pola karnego, to przedmeczowe spekulacje zaczęły nabierać kolorów.

Tymczasem do głosu doszli miejscowi i w ciągu 29 minut zdobyli aż trzy bramki. Dwukrotnie Fraizer Campbell wpisał się na listę strzelców. Fatalny dzień miał Pablo Zabaleta, który zawalił przy wszystkich golach. Gości było stać na jeszcze jedną bramkę, gdy ładnym strzałem głową popisał się Alvaro Negredo. Man City ostatecznie przegrał 2:3.

W drugim niedzielnym meczu po komplet punktów sięgnął Tottenham Hotspur. Swojego czwartego gola w sezonie, a drugiego w Premier League, zdobył Roberto Soldado. Hiszpan ponownie wykorzystał rzut karny.