Holandia: Klich pomógł uratować remis. Zwolle wciąż liderem (wideo)

Jako że komentujący mecze T-Mobile Ekstraklasy w NC+ Remigiusz Jezierski wprowadził do obiegu pojęcie "asysty 2. stopnia", odnotujmy, że taką w starciu z Utrechtem zaliczył Mateusz Klich z PEC Zwolle.

Maciej Kmita

Polski pomocnik tradycyjnie znalazł się w wyjściowym składzie swojej drużyny i spędził na boisku pełne 90 minut. Niebieskopalcy, którzy wobec wpadki PSV Eindhoven z Cambuur Leeuwarden niezależnie od wyniku swojego meczu pozostaliby liderem Eredivisie, przegrywali od 50. minuty 0:1 po golu Willema Janssena.

Zwolle doprowadziło do remisu w 74. minucie za sprawą Stefana Nijlanda, któremu asystował Jesper Drost, ale całej bramkowej akcji tempo nadał właśnie Klich.

Zobacz akcję z udziałem Klicha (od 0:50):

Po 5 kolejkach Zwolle ma na koncie 13 punktów. Drugi w tabeli PSV Eindhoven ma o dwa "oczka" mniej.

Holandia: Drużyna Klicha samodzielnym liderem Eredivisie!