Serie A: Sędzia znów podarował Juventusowi zwycięstwo, derby dla Bianconerich

Pojedynek pomiędzy Torino FC a Juventusem Turyn nie zachwycił, a kibice zobaczyli tylko jedną bramkę, która... nie powinna zostać uznana.

W tym artykule dowiesz się o:

Trener gospodarzy ustawił zespół defensywie, licząc na wywalczenie bezbramkowego remisu. Torino bardzo rzadko próbowało akcji ofensywnych, co przełożyło się na jakość widowiska. W pierwszej połowie sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo, a Daniele Padelli musiał bronić tylko dwa zupełnie niegroźne strzały.

Po zmianie stron Stara Dama odważniej ruszyła do przodu i w 54. minucie objęła prowadzenie. W polu karnym miejscowych zakotłowało się, Carlos Tevez oddał strzał w poprzeczkę, a dobitką do pustej bramki popisał się Paul Pogba. Jak pokazały powtórki, Argentyńczyk w akcji bramkowej znajdował się na spalonym i gol nie powinien zostać uznany!

Przypomnijmy, że w 5. kolejce Serie A arbiter również wydatnie pomógł odnieść Bianconerim zwycięstwo (2:1) - przy stanie 1:1 w pojedynku z Chievo koszmarnie pomylił się sędzia liniowy, nie uznając prawidłowej bramki zawodnika z Werony.

Torino nie potrafiło nawet podjąć próby doprowadzenia do remisu, a Gianluigi Buffon był bezrobotny. Podopieczni Antonio Conte również nie forsowali tempa. Na 2:0 bliski podwyższenia był Mirko Vucinić, ale Padelli popisał się świetną paradą. Obrońcy tytułu nie zachwycili, ale byli zespołem lepszym i mają na koncie 16 "oczek", ustępując SSC Napoli tylko słabszym bilansem bramek.

Torino FC - Juventus Turyn 0:1 (0:0)

0:1 - Pogba 54'

Składy: Torino:

Padelli - Glik, Rodriguez (46' Masiello), Moretti - Darmian, Brighi, Vives (86' Farnerud), El Kaddouri (68' Meggiorini), D'Ambrosio - Cerci, Immobile.

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pogba, Marchisio, Asamoah (74' Padoin) - Giovinco (78' Vucinić), Tevez (90+1' Quagliarella). TABELA SERIE A ->>>

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.