Liga Europejska: Tytoń z czystym kontem, wielki kryzys Bordeaux, rewelacja z Bułgarii

Fiorentina, PSV, Swansea i Wigan - m.in. te zespoły wygrały swoje mecze w 2. kolejce Ligi Europejskiej. Na całej linii zawiodły natomiast Dinamo Zagrzeb i APOEL Nikozja.

Konrad Kostorz

Fatalnie w bieżącym sezonie spisuje się Girondins Bordeaux. W tabeli Ligue 1 zespół Francisa Gillota zajmuje dopiero 17. pozycję z ledwie jednym zwycięstwem na koncie, a w Lidze Europejskiej doznał drugiej porażki. Po przegranej 0:3 z Eintrachtem Żyrondyści ulegli Maccabi Tel Awiw. Ludovic Obraniak pojawił się na murawie w 46. minucie i nie uchronił swojej drużyny przed kolejną wpadką.

Świetnie na arenie międzynarodowej radzi sobie za to Eintracht Frankfurt. Przedstawiciel Bundesligi ponownie zwyciężył wysoko i przekonująco. Bez zarzutu spisują się też drużyny angielskie - Swansea City i Wigan Athletic wygrały w czwartek swoje mecze i są na dobrej drodze, by awansować do fazy pucharowej. O trzy punkty drżeć musiała ACF Fiorentina, która ostatecznie triumfowała na Ukrainie dzięki bramce weterana Massimo Ambrosiniego.

Furorę w Lidze Europejskiej zaczyna robić Ludogorec Razgrad. Bułgarzy po odniesieniu zwycięstwa na Stadionie Philipsa w Eindhoven odprawili kolejny wyżej notowany zespół - Dinamo Zagrzeb. Grzegorza Sandomierskiego zabrakło nawet na ławce rezerwowych mistrza Chorwacji.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Zgodnie z oczekiwaniami pod nieobecność kontuzjowanego Jeroena Zoeta miejsce między słupkami PSV Eindhoven zajął Przemysław Tytoń i w konfrontacji z Czornomorcem Odessa zachował czyste konto. Polak miał trochę pracy, a w drugiej połowie obronił strzały Kyryło Kowalczuka oraz Ołeksija Haja. Bohaterem drużyny z Eredivisie został Memphis Depay, który otworzył wynik spotkania i asystował przy trafieniu Floriana Jozefzoona.

Wyniki meczów 2. kolejki Ligi Europejskiej rozpoczętych o godzinie 21.05:

Grupa A:

Swansea City - FC Sankt Gallen 1:0 (0:0)
1:0 - Routledge 52'

Grupa B:

Ludogorec Razgrad - Dinamo Zagrzeb 3:0 (2:0)
1:0 - Quixada 12'
2:0 - Misidjan 34'
3:0 - Diakow 61'

Czornomorec Odessa - PSV Eindhoven 0:2 (0:1)
0:1 - Depay 13'
0:2 - Jozefzoon 88'

Grupa C:

Esbjerg fB - Red Bull Salzburg 1:2 (0:2)

Grupa E:

Dnipro Dniepropietrowsk - ACF Fiorentina 1:2 (0:0)
0:1 - Rodriguez (k.) 53'
1:1 - Sełezniow 57'
1:2 - Ambrosini 73'

Czerwona kartka: Pizarro /86' za drugą żółtą/ (Fiorentina)

Pacos de Ferreira - Pandurii Targu Jiu 0:1 (0:1)
0:1 - Momcilović 5'

Grupa F:

APOEL Nikozja - Eintracht Frankfurt 0:3 (0:1)
0:1 - Alexandrou (sam.) 27'
0:2 - Lakić 60'
0:3 - Jung 66'

Girondins Bordeaux - Maccabi Tel Awiw 1:2 (0:0)
1:0 - Jussie 48'
1:1 - Itzhaki 71'
1:2 - Micha 80'

90 minut beznadziei i porażka - relacja z meczu Legia Warszawa - Apollon Limassol FC