Kolejka wpadka Chrobrego, ważna wygrana Warty - wyniki spotkań 12. kolejki gr. zachodniej II ligi

Sporo bramek strzelili piłkarze w 12 kolejce grupy zachodniej II ligi. Najwięcej, bo aż siedem padło na boisku w Wejherowie. Drugiej porażki z rzędu doznał Chrobry Głogów.

Adrian Dudkiewicz

12 października 2013 roku -ta data na długo pozostanie w pamięci kibiców Zagłębia. Sosnowiczanie wreszcie po serii remisów wygrali i to na wyjeździe. W derbowym spotkaniu pokonali Polonię Bytom 1:0. Wynik już na początku ustalił Łukasz Matusiak, a później sosnowiczanie skutecznie bronili uzyskaną przewagę. Zmiana na stanowisku trenera nie pomogła tym razem piłkarzom Polonii.

- Wcześniej brakowało nam przede wszystkim pewności w polu karnym. Do szesnastki te akcje jakoś jeszcze wyglądały, ale w polu karnym zawsze brakowało zdecydowania. Mam nadzieję, że od tego meczu pójdziemy do przodu. Jeszcze przed nami dużo pracy i musimy wygrywać, bo już wszyscy mamy dość tych remisów - cieszył się szczęśliwy strzelec jedynej bramki.

Zupełnie inaczej niż w Bytomiu jest w Jarocinie. Tam nowa miotła w osobie trenera Jędrzeja Kędziory pomogła wygrać już drugi mecz z rzędu. Tym razem wyższość ekipy z Wielkopolski musiał uznać KS Polkowice. Pojedynek mógł zakończyć się remisem, bowiem na cztery minuty przed końcem w poprzeczkę uderzył Rafał Darda. Kilka chwil później piłkę do własnej bramki skierował wspomniany wcześniej polkowicki defensor.

Zadyszkę złapał wicelider z Głogowa. Porażka z Bytovią to już druga z rzędu strata kompletu punktów przez ekipę Ireneusza Mamrota. A po piętach Chrobremu depcze Górnik Wałbrzych, który na wyjeździe wygrał z MKS Kluczbork. Ojcem zwycięstwa Bytovii okazał się wprowadzony w 73. minucie Michał Marczak, który po indywidualnej akcji na minutę przed końcem strzelił jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Jednak w sobotę zdecydowanie najciekawiej zapowiadał się pojedynek pod Jasną Górą. Warta ograła Raków po naprawdę dobrym widowisku, a poznaniacy przewyższali rywali głównie doświadczeniem. - Wiedzieliśmy, że Raków jest wymagającym przeciwnikiem i to się potwierdziło, ale to my strzeliliśmy jedną bramkę więcej. Pokazaliśmy charakter, walkę, ambicję i wywieźliśmy trzy punkty - mówił na łamach Gazety Wyborczej trener Marek Kamiński.