Sparingowo: Wisła ograła VfL Wolfsburg (wideo)

W niedzielnym sparingu Wisła Kraków pokonała 2:1 14. zespół niemieckiej Bundesligi VfL Wolfsburg. Bramki dla Białej Gwiazdy zdobyli Wildedonald Guerrier i Emmanuel Sarki.

Maciej Kmita
Haitańczyk wpisał się na listę strzelców tuż po przerwie, kiedy uciekł obrońcom Wilków na lewej stronie, wpadł w pole karne i pokonał Maxa Gruena strzałem w kierunku dalszego rogu. W 62. minucie Niemcy szczęśliwie wyrównali, kiedy odbitą od poprzeczki po strzale Federico Palaciosa-Martineza piłkę do bramki dobił Slobodan Medojević. Zwycięstwo Wiśle zapewnił Sarki, pokonując Gruena świetnym strzałem z 30 metrów.
Wisła zagrała bez trzech podstawowych graczy: kontuzjowanego Pawła Brożka i przebywających na zgrupowaniach reprezentacji Michała Chrapka i Ostoi Stjepanovicia. Jedną z interwencji pod koniec meczu urazem okupił Arkadiusz Głowacki.

Licząc mecze ligowe i pucharowe od początku sezonu to już 13. z rzędu gra Wisły bez porażki.

Wisła Kraków - VfL Wolfsburg 2:1 (0:0)
1:0 - Guerrier 46'
1:1 - Medojević 62'
2:1 - Sarki 75'

Wisła: Michał Miśkiewicz - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki (90' Kamil Kuczak), Marko Jovanović (46' Patryk Fryc), Gordan Bunoza - Emmanuel Sarki (90+2' Dominik Kościelniak), Łukasz Garguła, Rafał Boguski (77' Alan Uryga), Patryk Małecki, Wildedonald Guerrier - Dawid Kamiński (46' Michał Nalepa).

Wolfsburg: Max Gruen - Christian Traesch (64' Kevin Scheldhauer), Naldo (46' Felipe Lopes), Timm Klose (87' Moritz Sprenger), Marcel Schaefer - Jan Polak, Slobodan Medojević - Patrick Ochs, Diego (46' Federico Palacios-Martinez), Daniel Caligiuri - Stefan Kutschke.

Żółte kartki: Medojević, Scheldhauer (Wolfsburg).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).