Liga Europejska: Świetne występy Valencii i Fiorentiny, Ludogorec wciąż zachwyca

Demonstrację siły urządziły w czwartkowy wieczór Valencia i Fiorentina. Obie drużyny rozbiły swoich rywali. Na rewelację rozgrywek wyrasta z kolei Ludogorec Razgrad.

Szymon Mierzyński
Nietoperze rozgromiły na własnym stadionie FC Sankt Gallen 5:1, już do przerwy prowadząc różnicą czterech goli. Rezultat jest o tyle zaskakujący, że we wcześniejszych potyczkach Szwajcarzy stracili zaledwie jedną bramkę.

Niżej, za to do zera zwyciężyła ACF Fiorentina. Po ligowej wygranej z Juventusem Turyn, tym razem Viola znalazła sposób na rywala w europejskich pucharach. Pandurii Targu Jiu nie miało we Włoszech nic do powiedzenia i szybko straciło szansę na korzystny rezultat.

Prawdziwą furorę w fazie grupowej robi Ludogorec Razgrad. Pokonując na wyjeździe Czornomoreć Odessa, Bułgarzy zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu i są niekwestionowanym liderem grupy B. Na 2. pozycji plasuje się PSV Eindhoven, które w czwartkowy wieczór zremisowało w Zagrzebiu z Dinamem 0:0. 90-minutowy występ w ekipie z Eredivisie zaliczył Przemysław Tytoń, a na jego bramkę oddano siedem celnych strzałów.

W podstawowym składzie swojego zespołu pojawił się również Ludovic Obraniak. Girondins Bordeaux pokonało u siebie APOEL Nikozja 2:1, a bramkę na wagę kompletu oczek zdobyło dopiero w 90. minucie po strzale Henrique. Wtedy byłego reprezentanta naszego kraju nie było już na boisku, bo osiemnaście minut wcześniej zastąpił go Hadi Sacko.

WYNIKI SPOTKAŃ 3. KOLEJKI FAZY GRUPOWEJ LIGI EUROPEJSKIEJ:

gr. A: Swansea City - Kubań Krasnodar 1:1 (0:0)
1:0 - Michu 68'
1:1 - Cisse (k.) 90+3'

gr. A: Valencia CF - FC Sankt Gallen 5:1 (4:0)
1:0 - Alcacer 12'
2:0 - Cartabia 21'
3:0 - Cartabia 30'
4:0 - Costa 33'
5:0 - Canales 71'
5:1 - Nater 74'

gr. B: Czornomoreć Odessa - Ludogorec Razgrad 0:1 (0:1)
0:1 - Zlatinski 45'

gr. B: Dinamo Zagrzeb - PSV Eindhoven 0:0

gr. C: IF Elfsborg - Esbjerg fB 1:2 (0:1)
0:1 - Andreasen 7'
0:2 - Andreasen 67'
1:2 - Jonsson 69'

gr. C: Red Bull Salzburg - Standard Liege 2:1 (0:0)
1:0 - Soriano 53'
2:0 - Ramalho 85'
2:1 - Bia (k.) 88'

gr. D: Wigan Athletic - Rubin Kazań 1:1 (1:1)
0:1 - Prudnikow 15'
1:1 - Powell 40'

gr. D: SV Zulte Waregem - NK Maribor 1:3 (1:2)
1:0 - De Fauw 12'
1:1 - Crnic 21'
1:2 - Mertelj 34'
1:3 - Mezga 49'

gr. E: Pacos de Ferreira - Dnipro Dniepropietrowsk 0:2 (0:0)
0:1 - Rotan 83'
0:2 - Konoplianka 86'

gr. E: ACF Fiorentina - Pandurii Targu Jiu 3:0 (2:0)
1:0 - Joaquin 26'
2:0 - Matos 34'
3:0 - Cuadrado 69'

gr. F: Girondins Bordeaux - APOEL Nikozja 2:1 (1:1)
1:0 - Sane 24'
1:1 - Goncalves 45'
2:1 - Henrique 90'

gr. F: Eintracht Frankfurt - Maccabi Tel Awiw 2:0 (1:0)
1:0 - Kadlec 13'
2:0 - Meier 53'

->Wyniki Ligi Europejskiej

->Tabele Ligi Europejskiej

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Koniec marzeń, mistrz Polski za słaby na Ligę Europejską - relacja z meczu Trabzonspor - Legia Warszawa