Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Adam Nawałka skompletował sztab: są nowe twarze, są powroty

W poniedziałek w Grodzisku Wielkopolski rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski z Adamem Nawałką w roli selekcjonera. To debiut też dla części członków jego sztabu.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Najbliższymi współpracownikami Adama Nawałki w reprezentacji Polski będą Bogdan Zając i Jarosław Tkocz, z którymi nowy selekcjoner pracował już w GKS-ie Katowice i Górniku Zabrze, czyli łącznie przez 4,5 roku. Zając to też były podopieczny Nawałki z czasów Wisły Kraków i Zagłębia Lubin. Dla nich praca z kadrą A to absolutne debiuty, podczas gdy sam Nawałka był jednym z asystentów Leo Beenhakkera w czasie eliminacji do EURO 2008.

Po rocznej przerwie do pracy z reprezentacją wrócił specjalista przygotowania fizycznego Remigiusz Rzepka. Wcześniej współpracował z Franciszkiem Smudą w czasie przygotowań biało-czerwonych do EURO 2012. Po mistrzostwach Waldemar Fornalik nie korzystał z jego usług. Swego czasu Rzepka był również w sztabie Nawałki w Górniku Zabrze.

Jarosław Tkocz i Bogdan Zając Jarosław Tkocz i Bogdan Zając
Kolejnym znanym Nawałce ze wspólnej pracy przy Roosevelta członkiem sztabu reprezentacji jest fizjoterapeuta Bartłomiej Spałek. Praca z kadrą to dla niego jednak nie pierwszyzna - wcześniej był w sztabie reprezentacji U-21 Marcina Dorny.

W porównaniu z kadencją Waldemara Fornalika pracę w kadrze kontynuują szef banku informacji i trener analityk Hubert Małowiejski, dr Jacek Jaroszewski oraz szef kuchni Tomasz Leśniak. Jaroszewski pracę z reprezentacją łączy z funkcją w Legii Warszawa, a Leśniak jest szefem kuchni w krakowskim Sheratonie.

Przez ostatnie dwa latach dyrektorem reprezentacji ds. kontaktów z mediami był Tomasz Rząsa, którego obowiązki przejął rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Dyrektorem kadry w miejsce Konrada Paśniewskiego został natomiast były reprezentant Polski Tomasz Iwan.

Sztab uzupełniają masażyści Wojciech Hermann (na co dzień w GKS-ie Katowice) i Paweł Ptak (zatrudniony również w PZLa).

Symulacja SportoweFakty.pl: Tak będzie wyglądała kadra Adama Nawałki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×