Premier League: Beznadziejny West Ham gorszy od Chelsea

Chelsea Londyn bez najmniejszych problemów ograła West Ham United, który pokazał się z jak najgorszej strony. Gospodarze nie oddali nawet celnego strzału.
Bartosz Zimkowski

Od pierwszych minut przewagę miała Chelsea Londyn i chociaż nie narzuciła zabójczego tempa, to West Ham United był tylko tłem dla The Blues. W 21. minucie Guy Demel popełnił fatalny błąd, który zaowocował faulem na Oscarze i rzucie karnym. Wykorzystał go wychowanek Młotów Frank Lampard mocnym strzałem umieszczając piłkę w siatce.

13 minut później było już 2:0. Kolejny raz błąd popełniła defensywa gospodarzy, a płaskim uderzeniem gola zdobył Oscar. Wściekły Sam Allardyce jeszcze w pierwszej połowie dokonał dwóch zmian.

Po zmianie stron świetne okazje mieli gracze Jose Mourinho. Długo nie udawało się jednak trafić do siatki. Dopiero osiem minut przed końcem Lampard dopadł do odbitej piłki i mocnym strzałem postawił kropkę nad "i".

Chelsea wygrała 3:0 i awansowała na trzecie miejsce. Do pierwszego Arsenalu traci cztery punkty.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

West Ham - Chelsea 0:3 (0:2)
0:1 - Lampard (k.) 21'
0:2 - Oscar 34'
0:3 - Lampard 82'

Premier League: Wielkie emocje w derbach Liverpoolu!
Katastrofalny błąd Artura Boruca! (wideo)