Premier League: Tak gra najskuteczniejsza drużyna w lidze!

Manchester City pokazał klasę w meczu z Tottenhamem Hotspur i rozprawił się z Kogutami aż 6:0. Kolejne świetne spotkanie rozegrał Sergio Aguero.

Bartosz Zimkowski

Pojedynek Manchesteru City z Tottenhamem Hotspur zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Obie ekipy walczą w tym sezonie o mistrzostwo i chociaż zajmują miejsce poza pierwszą czwórką, to można było spodziewać się dobrego meczu.

Fani jeszcze nie zdążyli zasiąść na swoich krzesełkach, a już w 15 sekundzie padł pierwszy gol. Pięknym strzałem z ostrego kąta popisał się Jesus Navas. Źle w całej akcji zachował się Hugo Lloris, który wcześniej zbyt krótko wybił piłkę. Warto dodać, że dla Hiszpana był to pierwszy gol w Premier League.

Gospodarze nadal atakowali i do przerwy wbili Kogutom dwie kolejne bramki. Najpierw Sandro sam wpakował sobie piłkę do siatki, a kilka minut przed przerwą Navas idealnie dograł do Aguero. Ten dostawił tylko nogę i było już 3:0.

Dziesięć minut po zmianie stron gospodarze powiększyli swój dorobek o kolejne dwie bramki. Znów akcję zespołu wykończył Aguero uzyskując tym samym dziesiątego gola w Premier League.

Gorszy nie chciał być Alvaro Negredo i w 55. minucie ładnym strzałem pokonał Llorisa. The Citizens mieli jeszcze dużo czasu na podwyższenie wyniku.

Man City wygrał ostatecznie 6:0, ponieważ w doliczonym czasie gry Navas postawił kropkę nad "i". The Citizens awansowali na czwarte miejsce. Mają na swoim koncie 34 zdobyte gole - najwięcej w całej Premier League.

Man City - Tottenham 6:0 (3:0)
1:0 - Navas 1'
2:0 - Sandro (sam.) 34'
3:0 - Aguero 41'
4:0 - Aguero 50'
5:0 - Negredo 55'
6:0 - Navas 90+2'

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.