2. Bundesliga: Sławomir Peszko stracił miejsce w "11", ważne zwycięstwo FC Koeln

Po raz pierwszy od 21 października Sławomir Peszko nie wystąpił w podstawowym składzie FC Koeln. Polak pojawił się na murawie w drugiej połowie podobnie jak Adam Matuszczyk.

Konrad Kostorz

Sławomir Peszko do wyjściowej składu Koziołków wskoczył w 12. kolejce 2. Bundesligi i zapewnił wygraną 1:0 nad Arminią Bielefeld. W trzech kolejnych spotkaniach ligowych 28-latek spisywał się już słabiej, nie wywierając istotnego wpływu na grę drużyny.

Ponieważ zespół z Kolonii doznał dwóch porażek z rzędu (0:1 z VfL Bochum i 0:1 z FC Ingolstadt), trener Peter Stoeger musiał dokonać roszad w składzie. Zmienione zostało także ustawienie na 4-4-2, a w miejsce Peszki wystąpił Patrick Helmes.
Sławomir Peszko w tym sezonie zalicza wzloty i upadki Sławomir Peszko w tym sezonie zalicza wzloty i upadki
W pojedynku z Sankt Pauli Peszko pojawił się na placu gry dopiero w 62. minucie, natomiast Adam Matuszczyk zagrał od 71. minuty. Gdy Polacy pojawili się na placu gry, drużyna z RheinEnergieStadion prowadziła już różnicą dwóch bramek i ostatecznie odniosła pewne zwycięstwo.

Kolończycy powrócili na pozycję lidera, ale mogą stracić ją na rzecz FC Kaiserslautern, jeśli Czerwone Diabły pokonają w sobotę Dynamo Drezno.

FC Sankt Pauli - FC Koeln 0:3 (0:2)
0:1 - Wimmer 6'
0:2 - Helmes 28'
0:3 - Gerhardt 79'

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.