2. Bundesliga: Peszko, Matuszczyk i Przybyłko wywalczyli tytuł mistrzów jesieni

Sławomir Peszko, Adam Matuszczyk i Kacper Przybyłko mają duże szanse na awans do niemieckiej ekstraklasy, ponieważ na półmetku sezonu przewodzą stawce drużyn 2. Bundesligi.

Konrad Kostorz
Przed 17 kolejką spotkań zespół z Kolonii wyprzedzał o punkt SpVgg Greuther Fuerth oraz o dwa "oczka" FC Kaiserslautern. W sobotnie popołudnie podopieczni Petera Stoegera pewnie pokonali FSV Frankfurt i w rundzie jesiennej nie dadzą się już wyprzedzić.

O ile we wtorkowym spotkaniu Pucharu Niemiec Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk znaleźli się w podstawowym składzie, o tyle tym razem żaden z Polaków nie zagrał od pierwszego gwizdka. Peszko na placu gry pojawił się w 55. minucie, natomiast Matuszczyk wszedł na murawę w 74. minucie. Bohaterem rywalizacji został Marcel Risse, który asystował przy bramce Anthony'ego Ujaha i kapitalnym strzałem z dystansu ustalił wynik.

Spośród biało-czerwonych największy wpływ na sukces Koeln miał 28-letni Peszko, który rozegrał 12 spotkań i zdobył 3 gole oraz zaliczył 3 asysty. Matuszczyk przebywał na boisku w 9 meczach zaledwie nieco przez ponad 300 minut, natomiast Przybyłko rozegrał tylko 288 minut w 8 pojedynkach, zdobywając jednego gola - przeciwko SC Paderborn w doliczonym czasie gry na wagę remisu.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Warto odnotować, że w górę tabeli pnie się 1860 Monachium Grzegorza Wojtkowiaka. W 17. kolejce Lwy pokonały 2:1 Union Berlin i awansowały na 6. pozycję. Reprezentant Polski rozegrał 90 minut w roli lewego obrońcy.

FC Koeln - FSV Frankfurt 2:0 (0:0)
1:0 - Ujah 54'
2:0 - Risse 84'

Adam Matuszczyk na stałe w "11"? Trener FC Koeln chwali Polaka, ale nie rozbudza nadziei