Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Plebiscyt PZP: Naj, naj, naj w I lidze

Polski Związek Piłkarzy ujawnił nazwiska kandydatów z I ligi do nagród indywidualnych za rok 2013 w plebiscycie "Piłkarze wybierają".

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Maciej Kowalczyk po raz drugi z rzędu sięgnie po tytuł Piłkarza Roku I ligi?

Polski Związek Piłkarzy organizuje ten plebiscyt od sezonu 2006/2007, a od 2009 roku przyznawane są też nagrody indywidualne. W trwającej edycji głosy oddawali piłkarze T-Mobile Ekstraklasy, I oraz II ligi. W poprzednich dniach PZP przedstawił wąskie grono kandydatur do najlepszych drużyn poszczególnych lig, a teraz ujawnił nazwiska osób nominowanych do nagród indywidualnych za 2013 rok w I lidze. Laureatów poznamy 13 stycznia 2014 roku.

Nominowani w kategorii Najlepszy Piłkarz I ligi 2013:

Maciej Kowalczyk (Kolejarz Stróże / Olimpia Grudziądz)
Król strzelców ubiegłego sezonu w barwach Kolejarza Stróże. Jego świetna dyspozycja strzelecka przyczyniła się do transferu do Olimpii Grudziądz. Tam Kowalczyk nieco zatracił swoją skuteczność, ale ligowcy i tak zdecydowali się go nominować do grona najlepszych zawodników tej klasy rozgrywkowej.

Michał Mak (GKS Bełchatów)
Wbrew różnym spekulacjom po spadku z ekstraklasy pozostał w Bełchatowie i jest tam motorem napędowym drużyny, która na wiosnę z pewnością będzie się liczyć w walce o powrót do elity. Jesienią zdobył 9 bramek.

Przemysław Pitry (GKS Katowice)
W poprzednim roku znalazł się w najlepszej jedenastce 1. ligi w naszym plebiscycie, w tym roku celuje jeszcze wyżej, bo w zwycięstwo w kategorii indywidualnej. Jedno z kluczowych ogniw GKS-u Katowice, który również będzie się starał awansować do T-Mobile Ekstraklasy.

Maciej Szmatiuk (Górnik Łęczna)
Po tym, gdy wiosną pozostawał bez klubu, nic nie zapowiadało tak udanej jesieni w jego wykonaniu. Trafił do Łęcznej i z miejsca stał się ostoją defensywy zespołu z Lubelszczyzny. Wystąpił we wszystkich 18 spotkaniach swojej drużyny i to od pierwszej do ostatniej minuty. Do tego dołożył jeszcze dwa trafienia, co jak na obrońcę jest całkiem niezłym wynikiem.

Dariusz Zjawiński (Dolcan Ząbki)
Eksplodował jesienią. 13 bramek dla Dolcanu to niezła wizytówka, a zarazem doskonały argument do tego, by zostać najlepszym piłkarzem zaplecza ekstraklasy mijających 12 miesięcy. Zanotował też niezły koniec rundy wiosennej ubiegłego sezonu, kiedy w czterech ostatnich spotkaniach trzykrotnie trafiał do siatki.

Laureaci poprzednich edycji w kategorii Najlepszy Piłkarz I ligi:
2009 - Marcin Robak
2010 - Marcin Mięciel
2011 - Edi Andradina
2012 - Maciej Kowalczyk

Najlepszym piłkarzem 2013 roku w I lidze był:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
pzp.info.pl
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • Grek Zorba Zgłoś komentarz
  Łukasz Bednarek (Koszalin) Tomasz Garbowski (Kluczbork) Adam Lyczmański (Bydgoszcz) Robert Małek (Zabrze) Marcin Szrek (Kielce) Masakra z tymi sędziowskimi nominacjami. Za wyjątkiem
  Czytaj całość
  Garbowskiego reszte się nie nadaje, a już ten pierwszy pan i trzeci to już w ogóle. O czwartym nie będę wspominał
  • Gladbach94 Zgłoś komentarz
   Dobrze, że chociaż Góral jest z Wisły Płock. Jednak uważam, że nie tylko on z Nafciarzy powinien się znaleźć w tych żałosnych plebiscytach... Najlepsi sędziowie I ligi: Małek (co
   Czytaj całość
   on tu robi?!)...