Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Prywatyzacja Zawiszy Bydgoszcz w prokuraturze

Po przeprowadzonej kontroli Najwyższa Izba Kontroli zdecydowała się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy prywatyzacji klubu Zawisza Bydgoszcz - pisze pomorska.pl.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

NIK badała prywatyzację pół roku temu, w przygotowanym raporcie zarzuciła władzom Bydgoszczy wiele błędów, a także niegospodarność. Prezydent Rafał Bruski odpierał, że Izba źle interpretuje działania miasta, a także nie rozumie specyfiki działania spółek sportowych.

NIK nie uznała argumentów Bruskiego i złożyła zawiadomienie w sprawie niekorzystnego rozporządzania mieniem przez władze miasta do prokuratury Bydgoszcz-Południe.

Źródło: pomorska.pl

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Radosław Osuch: Oczekuję większej pomocy od miasta

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
pomorska.pl
Komentarze (4):
 • smok Zgłoś komentarz
  Jest z PO - nic mu nie zrobią.
  • Penhal Zgłoś komentarz
   Prezydent Rafał Bruski odpierał, że Izba źle interpretuje działania miasta, a także nie rozumie specyfiki działania spółek sportowych. To Prezydent czegoś nie rozumie.Kiedy doszedł
   Czytaj całość
   do władzy sprzedał Panu Osuchowi zadłużony klub,za przysłowiowa złotówkę.Robiąc z Zawiszy klub bez długów.Skoro dziś klub jest własnością Pana Osucha[i dzięki mu za to]to nie może dalej siedzieć w kieszeni miasta,a tak niestety jest.Ja rozumiem promocja miasta ale wtedy nie trzeba było sprzedawać wszystkich udziałów.I miasto jako współwłaściciel miało by czyste ręce. A tak w oficjalnej wersji jest ze pomagamy kwota 3 mln a jest tego w różnych formach więcej. Dalej co mnie bardzo dziwi Bydgoszcz większa od Torunia,mniej zadłużona. Posiadająca przez to większe możliwości zbierania opłat za grunty,parkingi[strefa rozbudowana na maksa]giełdy więcej opłat targowych itd.można by pisać w nieskończoność? Na inwestycje na rok 2014 ma chyba 324 mln,gdzie dużo mniejszy Toruń ma na rok 2014 413 mln? To kto tu potrafi gospodarzyć? I nie ma tłumaczenia bo marszałek? to jest z kasy wygospodarowanej. Kiedy doszedł Prezydent do władzy to finanse miasta miał policzone na drugi dzień?Podając do opinii publicznej o długach poprzednika?A finanse w swoim klubie Polonii nie mogli policzyć do listopada? Od razu było wiadomo że Pan Osuch sam tego nie pociągnie,bo to nie Abramowicz.Wykonał,i wykonuje tez za swoją kasę kawał dobrej roboty,ale wszystko powinno być jasne i nie dziwię się że NIK się dopatrzył nieprawidłowości.
   • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
    No to teraz Osuch ich oleje! Rozumiem, że warszawce nie spodobała się porażka Legii w Bydgoszczy i czas na odwet :-). Jest takie powiedzenie, czym się różni Amerykanin od Polaka?
    Czytaj całość
    Amerykanin jak zobaczy, że jego sąsiad ma coś fajnego, wartościowego to dąży aby też się tego dorobić, a Polak dąży... by sąsiad to stracił!
    • Z1946B Zgłoś komentarz
     To jakaś klątwa chyba!!! Koniec Zawiszy zbliża się wielkimi krokami i obawiam się że nic już tego nie powstrzyma, ani Osuch, ani Kibole!!!
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×