Ligue 1: Asysta Ludovika Obraniaka, remis w hicie

Aż dwanaście goli padło w niedzielnych meczach Ligue 1. Asystę w starciu z Olympique Marsylia zapisał na swoim koncie Ludovic Obraniak. Sporych emocji dostarczył hit kolejki w Paryżu.

Szymon Mierzyński
Liderujące Paris Saint-Germain podejmowało 3. w tabeli OSC Lille i mecz nie zawiódł oczekiwań. W polu przez większość rywalizacji przeważali podopieczni Laurenta Blanca, ale pod względem sytuacji strzeleckich spotkanie było dość wyrównane.

Gospodarze prowadzili po bramce Zlatana Ibrahimovicia. Później przyjęli jednak zimny prysznic i po golach Rio Mavuby oraz Salomona Kalou z rzutu karnego zapachniało niespodzianką. Ostatecznie faworyt uratował remis, choć zrobił to w wyjątkowo kuriozalnych okolicznościach. Po rzucie rożnym Vincent Enyeama nie zdołał złapać piłki, a ta odbiła się od nogi Marko Basy i wturlała do siatki.

Takim samym wynikiem, ale przy nieco innym przebiegu zakończyło się starcie w Marsylii. Girondins Bordeaux prowadził z Olympique już 2:0 (przy pierwszej bramce asystował Ludovic Obraniak, który dośrodkował z rzutu rożnego do Jussie), lecz zawodnicy Eliego Baupa zdobyli dwa gole w ciągu dwóch minut i zainkasowali ostatecznie jedno oczko.

Również 2:2 było w Lorient, gdzie gospodarze podzielili się punktami z Olympique Lyon. Les Gones mogą sobie pluć w brodę, bowiem stracili zwycięstwo w 93. minucie.

Liderem Ligue 1 pozostaje PSG, które wyprzedza Monaco i Lille.