Premier League: Szczęsny zawalił, ale Arsenal wygrał (wideo)

Arsenal Londyn po czterech meczach bez wygranej przełamał mały kryzys i w derbach Londynu ograł West Ham United. Źle to spotkanie będzie wspominał Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

W poniedziałek Arsenal Londyn zremisował z Chelsea Londyn, ale został mocno skrytykowany. Nie oddał nawet celnego strzału na bramkę Petra Cecha. Jose Mourinho przyznał, że Kanonierzy są "nudni". Na dodatek Arsenal nie wygrał czterech ostatnich meczów.

Przełamanie miało nastąpić w pojedynku z West Ham United. Do przerwy gole nie padły, a zaraz po zmianie stron cieszyli się fani gospodarze. Fatalnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny. Polak "wypluł" przed siebie łatwy do obrony strzał. Na to tylko czekał Carlton Cole, który wpakował futbolówkę do siatki Arsenalu.

Odpowiedź gości była pozytywna. Arsenal zaczął grać szybciej, składniej i zaczął stwarzać poważne zagrożenie pod bramką WHU. Szczęście też im dopisało, ponieważ uderzenie Theo Walcotta leciało wprost w golkipera, a mimo to znalazło się w siatce drużyny Sama Allardyce'a.

Trzy minuty później było już 2:1 i znów bramkę zdobył Walcott. Tym razem Anglik trafił głową po dośrodkowaniu Lukasa Podolskiego. Dla Niemca był to pierwszy mecz od powrotu po kontuzji. Urodzony w Gliwicach zawodnik także trafił do siatki, pokonując Adriana ładnym strzałem z 16 metrów. Arsenal wygrał na Upton Park 3:1, ale już w sobotę gra kolejny ligowy mecz.

Skromnie 1:0 wygrała Chelsea Londyn. The Blues podejmowali na Stamford Bridge Swansea City i objęli prowadzenie po strzale Edena Hazarda. Nie zagrali wielkiego meczu, ale kolejne trzy punkty dopisali do swojego dorobku. Dziwny przebieg miał pojedynek pomiędzy Newcastle United a Stoke City. Goście prowadzili 1:0, lecz wszystko posypało się tuż przed przerwą: dwie czerwone kartki, rzut karny (niewykorzystany) i stracona bramka. Ostatecznie Sroki wygrały aż 5:1.