Puchar Anglii: Man City "zlał" Blackburn

Manchester City w powtórzonym meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii nie dał żadnych szans Blackburn Rovers. Goście dzielnie trzymali się do 45. minuty.

Bartosz Zimkowski

Na Ewood Park padł remis 1:1 i niezbędna była powtórka na Etihad Stadium. Od początku przewagę osiągnęli rzecz jasna podopieczni Manuela Pellegriniego, ale piłka po ich strzałach nie chciała wpaść do siatki pierwszoligowca.

Sztuka ta udała się dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony, gdy Alvaro Negredo głową wpakował futbolówkę do bramki. Ta sytuacja rozwiązała worek z golami w drugiej połowie. Zaraz po przerwie drugi raz na listę strzelców wpisał się Hiszpan.

Później Edin Dzeko potężnym strzałem podwyższył wynik na 3:0 i Pellegrini postanowił dać szansę gry kontuzjowanemu przez ostatnie tygodnie Sergio Aguero. Argentyńczyk 60 sekund później zdobył bramkę. Kropkę nad "i" postawił Dzeko wykorzystując podanie Jesusa Navasa. Man City wygrał zatem 5:0 i awansował do czwartej rundy.

Man City - Blackburn 5:0 (1:0)
1:0 - Negredo 45+1'
2:0 - Negredo 47'
3:0 - Dzeko 67'
4:0 - Negredo 73'
5:0 - Dzeko 79'