Bardzo wysokie zwycięstwo Borussii, dwa gole i dwie asysty Roberta Lewandowskiego!

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej Bundesligi Borussia rozbiła MSV Duisburg. Spory udział w zwycięstwie czarno-żółtych miał Robert Lewandowski.

Konrad Kostorz

Dla Borussii pojedynek ze spadkowiczem z 2. Bundesligi był czwartym sparingiem w tym roku i czwartym zakończonym wygraną. Wcześniej zespół Juergena Kloppa pokonał Standard Liege (2:0), VfL Bochum (2:1) oraz 1.FC Kaiserslautern (3:1). W ostatnim z pojedynków po jednym golu strzelili Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.

Przeciwko MSV dortmundczycy szybko osiągnęli dużą przewagę i udokumentowali ją golami. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się "Lewy" po zagraniach Pierre-Emericka Aubameyanga i Marco Reusa. Następnie Polak zaliczył asysty przy obu trafieniach Henricha Mchitarjana, a w 42. minucie strzałem z woleja z 18 metrów zdobył swoją drugą bramkę, wykorzystując dośrodkowanie Marcela Schmelzera.

Po zmianie stron Klopp posłał do boju nową jedenastkę z Łukaszem Piszczkiem i Błaszczykowskim, która postarała się o jeszcze jedno trafienie - gola strzelił zmiennik Lewandowskiego, Julian Schieber.

W sobotnie popołudnie Borussię czeka pierwsze tegoroczne spotkanie o punkty. Na Signal-Iduna Park przyjedzie zajmujący 8. pozycję w tabeli Bundesligi FC Augsburg z Arkadiuszem Milikiem.

MSV Duisburg - Borussia Dortmund 1:6 (1:5)
1:6 - Schieber 68'

Skład Borussii: Langerak - Grosskreutz (46' Piszczek), Guenter (46' Sarr), Friedrich (46' Sokratis), Schmelzer (46' Durm) - Kehl (46' Bender), Sahin (46' Kirch) - Aubameyang (46' Błaszczykowski), Mchitarjan (46' Hofmann), Reus (46' Ducksch) - Lewandowski (46' Schieber).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Świetna współpraca Błaszczykowskiego i Lewandowskiego, polskie gole dla Borussii (wideo)

Czy Borussia wygra pojedynek z FC Augsburg w 18. kolejce Bundeslidze?