Sparingowo: Ruch lepszy od Termaliki

W ostatnim meczu kontrolnym przed wylotem na zgrupowanie w Turcji piłkarze Ruchu Chorzów zmierzyli się na boisku przy ul. Filarowej w Chorzowie z pierwszoligową Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Jedynego gola w meczu zdobył w 43. minucie Filip Starzyński, który otrzymał dobre podanie od Marka Zieńczuka. Spotkanie toczyło się przy niemal dziesięciostopniowym mrozie. Na początku spotkania sypał śnieg.

Chorzowianie zaprezentowali się dużo korzystniej, niż w ostatnim sparingu z GKS Tychy, który Ruch przegrał 0:5.

W niedzielę chorzowianie wylatują do Turcji. W Side podopieczni Jana Kociana rozegrają pięć meczów sparingowych. Do Chorzowa wrócą 7 lutego.

Piłkarze Termalicy po spotkaniu udali się do Rybnika-Kamienia, gdzie rozpoczynają trwające do 1 lutego zgrupowanie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Ruch Chorzów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (1:0)
1:0 - Starzyński 43'

Ruch Chorzów:

I połowa: Buchalik - Gieraga, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel, Surma, Starzyński, Smektała, Jankowski, Zieńczuk, Kuświk.

II połowa: Kamiński - Konczkowski, Helik, Szyndrowski, Sadlok, Kowalski, Urbańczyk, Babiarz, Lipski, Włodyka, Kwiatkowski.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza:
I połowa: Nowak - Skołorzyński, Kopacz, Czerwiński, Jarecki, Pielorz, Pleva, Kaczmarczyk, Biskup, Piekarski, Drozdowicz.

II połowa: Abramowicz - Skołorzyński, Moskal, Sołdecki, Kiełb, Pielorz, Ceglarz, Horvath, Foszmańczyk, Kujawa, Schulmeister.