Sparingowo: Pierwsza porażka Śląska Wrocław

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali pierwszy mecz w zimowym okresie przygotowawczym. W sobotę drużynę Stanislava Levego pokonała rumuńska drużyna Gaz Metan Medias.

Artur Długosz

Do sobotniego spotkania piłkarze Śląska Wrocław legitymowali się bardzo dobrym bilansem zimowych potyczek kontrolnych - czterema zwycięstwami w pięciu sparingach. Zespół WKS-u nie przegrał meczu i stracił tylko dwie bramki. Jedyny remis podopieczni Stanislava Levego zanotowali z 1.FC Koeln. Potyczka zakończyła się bezbramkowym remisem. W pokonanym polu zielono-biało-czerwoni zostawili Ślęzę Wrocław, ukraińską drużynę Howerłę Użhorod, Neftczi Baku i FK Astana. Mecz z Rumunami te statystyki jednak popsuł.

Gaz Metan Medias swoimi osiągnięciami nikogo na kolana nie powalał. Ten klub nigdy w swojej historii nie sięgnął ani po mistrzostwo Rumunii, ani po krajowy puchar. Poprzednie rozgrywki w Rumunii piłkarze Gaz Metanu Medias zakończyli na dziesiątej pozycji, ze stratą aż 33 punktów do lidera Steauy Bukareszt. Teraz nie wiedzie im się lepiej, gdyż po 19. kolejkach zespół plasuje się na ósmym miejscu, a do liderującej Astry Ploiesti traci piętnaście oczek.

Rywale Śląska od początku spotkania wrocławianom narzucili trudne warunki. Rumuni grali wysokim pressingiem i nie pozwalali zielono-biało-czerwonym na rozwinięcie skrzydeł. W 9. minucie zawodnicy Gaz Metan Medias po szybkiej kontrze wywalczyli rzut rożny, po którym padła jedyna bramka w meczu. Do dośrodkowania w pole karne najwyżej wyskoczył Jasmin Trtovac, a piłka po jego strzale głową odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Śląsk natychmiast ruszył do ataku, lecz tym razem zawodnicy z Wrocławia byli bardzo nieskuteczni i marnowali wypracowane sobie sytuacje. W przerwie szkoleniowiec Rumunów wymienił całą jedenastkę, a Stanislav Levy nie dokonał roszad w składzie.

Wrocławianie dalej atakowali, lecz nie byli w stanie pokonać bramkarza przeciwnika. Dwoił i troił się Marco Paixao, ale to nie był jego dzień. W ostatniej minucie Portugalczyk został jeszcze sfaulowany w polu karnym, ale ku ogólnemu oburzeniu we wrocławskich szeregach, sędzia nakazał grać dalej.

Ostatecznie Śląsk przegrał 0:1 z Gaz Metan Medias i poniósł pierwszą porażkę w zimowym okresie przygotowawczym. W niedzielę wrocławianie rozegrają kolejny mecz kontrolny. Ich rywalem będzie ukraiński Illicziweć Mariupol.

Śląsk Wrocław - Gaz Metan Medias 0:1 (0:1)

0:1 - Trtovac 9'

Śląsk Wrocław: Kelemen - Zieliński (63' Socha), Gavish, Adamec, Ostrowski - Stevanović, Kaźmierczak - Dankowski (68' Uliczny), Misik (77' Hołota), Plaku - Marco Paixao.

Gaz Metan Medias:
I połowa: Plesa - Trtovac, Muth, Frasinescu, Buzean - Todea, Tahar - Avram, Dan Florian, Petre - Jordan.
II połowa: Greab - Zaharia, Ilie, Petr, Susu, Bozesan, Covaciu, Romeo, Kabi, Munteanu, Robert.