Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dlaczego Piotr Celeban nie trafił do Betisu Sewilla?

Tuż przed zamknięciem okienka Piotr Celeban mógł trafić do Betisu Sewilla. Transfer nie doszedł jednak do skutku, bo w ostatniej chwili storpedował go obecny klub Polaka.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

- Wszystko było już ustalone, mieliśmy gotowy kontrakt, ale władze FC Vaslui zmieniły pierwotne stanowisko i zażądały wyższej sumy odstępnego - wyjaśnił portalowi SportoweFakty.pl Tomasz Magdziarz z Fabryki Futbolu, która prowadzi interesy 28-latka.

Oferta Betisu Sewilla była dość atrakcyjna i bardzo konkretna. - Hiszpanie proponowali kontrakt na 2,5 roku. W tej kwestii byliśmy już dogadani, nie porozumiały się tylko kluby. My do końca wierzyliśmy, że konsensus zostanie osiągnięty. Czekaliśmy pod telefonem i kontrolowaliśmy sytuację. Niestety zabrakło czasu i okienko się zamknęło - dodał menedżer. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że obecna umowa Piotra Celebana z FC Vaslui wygasa za 1,5 roku.

Jak fiasko w negocjacjach odebrał sam zainteresowany? - Na pewno był trochę załamany, ale to profesjonalista i nie ma mowy o żadnym obrażaniu się. W Rumunii też przecież gra na dobrym poziomie i trudno w takiej sytuacji rozpaczać. Oczywiście rynek hiszpański jest atrakcyjniejszy, ale niewykluczone, że już za pół roku temat transferu powróci. Bardzo na to liczymy - przyznał Magdziarz.

W ostatnim czasie nie brakowało spekulacji, że FC Vaslui ma problemy finansowe. - Byłoby dobrze, gdyby polskie kluby miały podobne kłopoty, płacąc jednocześnie tak jak te z Rumunii. Jeśli chodzi o Piotra, to pojawiały się drobne zaległości, ale nie działo się nic poważnego. Nie doszło nigdy do sytuacji, w której pensji nie płacono mu przez trzy miesiące, co dałoby podstawy do rozwiązania kontraktu - powiedział agent z Fabryki Futbolu.

28-letni piłkarz trafił do FC Vaslui przed sezonem 2012/2013. Wcześniej reprezentował barwy Pogoni Szczecin, Korony Kielce oraz Śląska Wrocław.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Gwiazdor Zawiszy Bydgoszcz będzie kosztować fortunę

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×