Primera Division: Zwycięstwa faworytów

W ośmiu spotkaniach kibice obejrzeli łącznie 17 bramek. Aż cztery gole zdobyła Valencia, która wysoko wygrała z Numancią i utrzymała pozycję lidera w tabeli Primera Division. Swoje mecze wygrały także m. in. Barcelona, Sevilla i Sporting Gijon.

W tym artykule dowiesz się o:

Valencia pewnie pokonała u siebie jeden z najsłabszych zespołów Primera Division - Numancię. Choć do przerwy gospodarze prowadzili tylko 1:0, w drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się, a Juan Pablo jeszcze trzykrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Wysokie zwycięstwo odniósł także Betis Sevilla, który wygrał z Realem Mallorca 3:0. Gospodarze objęli prowadzenie już w 1. minucie po golu Damii Abelli, a w dalszej części spotkania utrzymywali przewagę, którą udokumentowali kolejnymi trafieniami. Podopieczni Paco Chaparro po raz pierwszy w tym sezonie wywalczyli komplet punktów, który prawdopodobnie uratował zagrożoną posadę szkoleniowca.

Nie było niespodzianki w meczach Athletic Bilbao - FC Barcelona i Almeria - Sevilla. W Bilbao goście przez kilkadziesiąt minut nie potrafili przełamać defensywy Athletic, ale ostatecznie udało im się wywalczyć cenne trzy punkty. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 63. minucie Samuel Eto'o. Wynikiem 0:1 zakończył się również pojedynek w Almerii, gdzie trzy oczka zdobyła, osłabiona brakiem kilku kontuzjowanych zawodników, drużyna Manolo Jiméneza.

Nieudany debiut w roli trenera Osasuny Pampeluna zanotował Jose Camacho. Jego zespół przegrał ze Sportingiem Gijon 1:2. Osasuna pozostała jedyną drużyną, która w bieżących rozgrywkach nie wygrała ani jednego meczu i obecnie znajduje się w strefie spadkowej.