Bundesliga: Drugi gol Arkadiusza Milika, doskonały mecz FC Augsburg! (wideo)

FC Augsburg rozgromił na wyjeździe VfB Stuttgart, a jedną z bramek strzelił Arkadiusz Milik. Drużyna polskiego napastnika do 5. miejsce w tabeli traci już tylko dwa "oczka".

Arkadiusz Milik drugi raz z rzędu znalazł się w podstawowym składzie FCA, wygrywając rywalizację z Saschą Moeldersem i Dong-Won Ji. Markus Weinzierl zaufał Polakowi, choć ten przed tygodniem przeciętnie zaprezentował się w pojedynku z Werderem (3:1).

Pierwsze fragmenty należały do Die Schwaben, ale augsburczycy bardzo pewnie spisywali się w defensywie, a w odpowiednim momencie przystąpili do ataków. W 35. minucie Tobias Werner wyszedł przez Antonio Ruedigera i idealnie zagrał przed bramkę, gdzie Arkadiusz Milik dopełnił formalności. Dla 19-letniego napastnika było to drugie trafienie w Bundeslidze w 20. występie; pierwsze miało miejsce w 7. kolejce przeciwko Borussii M'gladbach.

Milik wziął także udział w akcji, po której goście zdobyli drugą bramkę. Polak ładnie przyjął futbolówkę, podał do Halila Altintopa, który wypuścił w bój Andre Hahna, a ten wykorzystał sytuację sam na sam ze Svenem Ulreichem.

Po zmianie stron z boiska wyleciał Vedad Ibisević, natomiast świetnie dysponowany Hahn podwyższył na 3:0. 23-latek zdobył już w tym sezonie 9 bramek! Stuttgart podtrzymał nadzieję dzięki akcji Moritza Leitnera oraz strzałowi Konstantina Rauscha, jednak kilka chwil później Werner zamienił na bramkę podanie Matthiasa Ostrzolka i było po meczu. Milik opuścił plac gry w 66. minucie, a jego miejsce zajął Ji.

Augsburczycy rozegrali kolejny świetny mecz i zgłosili aspiracje do walki o europejskie puchary. Już za tydzień po domowym pojedynku z FC Nuernberga Milik i koledzy mogą znaleźć się na 5. miejscu w tabeli!