Serie A: Mario Balotelli dał zwycięstwo AC Milan, kapitalny gol snajpera! (wideo)

AC Milan tylko dzięki błyskowi geniuszu Mario Balotellego zdołał pokonać w 24. kolejce FC Bolognę. Rossoneri nie najlepiej wypadli w próbie generalnej przed pojedynkiem LM z Atletico Madryt.

Konrad Kostorz
Milan po remisie z Torino (1:1) i porażce z Napoli (1:3) był zdeterminowany, by pokonać drużynę z dolnych rejonów tabeli i zachować szanse na awans do Ligi Europejskiej.

W pierwszej połowie Rossoneri przeważali, ale nie sprawiali zbyt wielu problemów Gianluce Curciemu. Podopieczni Clarence'a Seedorfa nie potrafili sforsować szczelnej formacji obronnej Bolonii także w drugiej odsłonie pojedynku. Ponieważ przyjezdni nie kwapili się do prowadzenia gry i zdecydowanego nacierania na bramkę Christiana Abbiatiego, sytuacje strzeleckie na murawie San Siro można było policzyć na palcach jednej ręki.

Stojący na niezbyt wysokim poziomie pojedynek z pewnością zakończyłby się bezbramkowym remisem, gdyby nie fenomenalny strzał Mario Balotellego. Napastnik Milanu zdecydował się uderzyć z około 35 metrów i posłał piłkę pod poprzeczkę bramki rozpaczliwie interweniującego Curciego. Kapitalny gol reprezentanta Italii z pewnością będzie kandydować do miana bramki sezonu we Włoszech!

"Super Mario" zdobył 10. gola w bieżącym sezonie w Serie A i pozwolił Milanowi awansować z 12. miejsca na 9. Jeśli jednak Rossoneri w ciągu czterech dni nie poprawią wyraźnie dyspozycji, nie będą mieli wiele do powiedzenia w konfrontacji z Atletico Madryt w walce o ćwierćfinał Ligi Mistrzów.

Warto odnotować, że ponownie od 1. minuty zagrał nowy nabytek mediolańczyków Adel Taarabt, a rolę stopera pełnił nominalny boczny obrońca Cristian Zaccardo.