Serie A: Torino w formie przed derbami z Juventusem, Toni napsuł krwi Glikowi

Torino FC dzięki znakomitemu początkowi drugiej połowy pokonało na wyjeździe Hellas Weronę w spotkaniu kończącym 24. kolejkę włoskiej ekstraklasy.

Konrad Kostorz
Drużyna Giampiero Ventury w dobrym stylu zrehabilitowała się za domową porażkę 1:2 z Bologną. O zwycięstwie turyńczyków zadecydowała znakomita gra po zmianie stron. Najpierw Ciro Immobile wykorzystał kapitalne podanie Omara El Kaddouriego, następnie perfekcyjnie z pierwszej piłki przymierzył Alessio Cerci, a wynik zamknął płaskim uderzeniem sprzed pola karnego świetnie dysponowany El Kaddouri.

Po pierwszej połowie na wygraną gości się nie zanosiło. Na prowadzenie wyszedł bowiem beniaminek po golu Luki Toniego, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Cesarego Bovo. 36-letni napastnik zdobył już 12. gola w tym sezonie i miał dużą ochotę, by powiększyć swój dorobek. Były reprezentant Włoch kryty przez Kamila Glika sprawiał naszemu rodakowi spore kłopoty. Kapitan Torino musiał uwijać się jak w ukropie, by nadążyć za rosłym snajperem, który często wychodził na pozycje strzeleckie i szukał uderzeń na bramkę Daniele Padellego.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Glikowi udało się uniknąć otrzymania żółtej kartki, która wykluczyłaby go z udziału w nadchodzących debrach stolicy Piemontu z Juventusem Turyn. Biorąc pod uwagę wysoką formę drużyny ze Stadio Olimpico, pojedynek może dostarczyć sporych emocji. Reprezentant Polski do tej pory trzykrotnie rywalizował ze Starą Damą, trzykrotnie zaznał goryczy porażki i dwukrotnie otrzymał czerwoną kartkę (0:3, 0:2 i 0:1). Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15.

Hellas Werona - Torino FC 1:3 (1:0)
1:0 - Toni (k.) 36'
1:1 - Immobile 50'
1:2 - Cerci 53'
1:3 - El Kaddouri 61'