Sparingowo: ROW Rybnik pokonał trzecioligowca z Pawłowic

Za drużyną trenera Wleciałowskiego kolejny sparing. Tym razem Energetyk ROW Rybnik okazał się lepszy od III-ligowego Pniówka Pawłowice Śląskie, zwyciężając 2:0. Bramki zdobyli Otręba i Muszalik.

Beata Fojcik

W poprzednim meczu kontrolnym zielono-czarni bezbramkowo zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec. Z kolei podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali MFK Karvina 2:0, której wcześniej w takim samym stosunku ulegli rybniczanie.

W wyjściowym składzie beniaminka I ligi zagrał 18-letni Konrad Kochan, który dobrze spisał się na środku obrony. Po przerwie spowodowanej kontuzją kolana na boisko wrócił Tomasz Gródek, nowy zawodnik zespołu Marka Wleciałowskiego.

W pierwszej części spotkania szczególnie aktywna była prawa flanka, gdzie operowali Łukasz Bałuszyński z Szymonem Sobczakiem. Najlepszą okazję na otwarcie wyniku miał właśnie Sobczak, który znalazł się jednak na spalonym.

W drugiej części meczu w obu ekipach doszło do kilku zmian. W 65. minucie gry testowany Hubert Otręba otrzymał piłkę tuż przed bramką Pniówka i strzałem głową pokonał Zbigniewa Huczałę.

Już kilka chwil później gracze z Rybnika przeprowadzili kolejną akcję, którą zagraniem ręką przypadkowo zatrzymał Arkadiusz Przybyła i I-ligowiec stanął przed szansą podwyższenia wyniku. W 70. minucie starcia rzut karny na bramkę zamienił Mariusz Muszalik.

W okresie przygotowawczym taki mecz jest dla nas bardzo dobrym sprawdzianem. Wynik sparingu nie jest ważny, ale zawsze chcemy wygrywać. Niestety, straciliśmy bramki po błędach indywidualnych - żałuje Jakub Słaby, wychowanek rybnickiego klubu, który w Pniówku występuje na zasadzie wypożyczenia.

- W spotkaniu z ROW-em chciałem dostać większą szansę na grę, ale niestety otrzymałem mniej minut i nie jestem zadowolony. Trzeba jednak pracować dalej - dodaje Słaby.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Jego zespół zajmuje szóste miejsce w III lidze opolsko-śląskiej. W sobotę zmierzy się z Drzewiarzem Jasienica. Z kolei Energetyk ROW zagra z II-ligowym Rakowem Częstochowa.

Energetyk ROW Rybnik - GKS Pniówek Pawłowice 2:0 (0:0)
1:0 Otręba 65'
2:0 Muszalik 70' (k.)

ROW: Skrzeszewski (46' Bucek) - Kutarba (55' Szary), Staniczek (55' Jary), Kochan (55' Grolik), Bałuszyński (55' Płonka), Gródek (55' Krotofil), Kostecki (80' Cisse), Popiela (65' Vrto), Musiolik (65' Muszalik), S. Sobczak (65' Feruga), Mandrysz (55' Otręba).

GKS: Podolak (46' Huczała) - Halama (68' Słaby), Przybyła, Kukla (65' Wilk), Wilk (46' Oszek), Ciuberek, Goik, Benauer (60' Stramski), Szczyrba (80' Wojtków), Mazurek (46' Kucharski), Zyzak (60' M. Sobczak, 70' Mozler).