Bundesliga: Zwycięstwa HSV i Freiburga w meczach "o 6 punktów", dwa ładne gole (wideo)

W dwóch niedzielnych spotkań 25. kolejki Bundesligi kibice obejrzeli osiem goli, z których dwa - autorstwa Hakana Calhanoglu i Juliana Schustera - były przedniej urody.

Konrad Kostorz
Hamburczycy prezentowali się lepiej od ekipy z Norymbergi przez niemal cały pojedynek, ale długo brakowało im szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Impas przerwał dopiero specjalista od efektownych trafień Hakan Calhanoglu, który zaskakującym uderzeniem przelobował Raphaela Schaefera.

Gol na 2:0 dla Rothosen padł po dośrodkowaniu Petra Jiracka i pechowej interwencji Mike'a Frantza. Podopieczni Gertjana Verbeeka złapali kontakt z HSV za sprawą indywidualnej akcji Josipa Drmicia, jednak na wyrównanie zabrakło im czasu. W efekcie zespół Mirko Slomki wyprzedził w tabeli FCN i przesunął się na 14. pozycję.

Do niespodzianki doszło we Frankfurcie, gdzie po wysoką wygraną sięgnęli zawodnicy Christiana Streicha. Na początku rywalizacji klarowne okazje stwarzały Orły, ale w 34. minucie bramkę strzałem z przewrotki zdobył Julian Schuster, a po zmianie stron błysnął Karim Guede z zimną krwią wykańczając akcję.

Trafienie Schustera dla Freiburga:

Eintrachtowi udało się strzelić bramkę kontaktową, jednak w 70. minucie Felix Klaus wykorzystał podanie Admira Mehmediego i rozstrzygnął losy rywalizacji. W doliczonym czasie gry ponownie spokojem i pewnością w polu karnym rywala zaimponował Guede, z łatwością mijając Kevina Trappa.

Freiburg zepchnął w tabeli na 17. lokatę VfB Stuttgart i plasuje się obecnie na miejscu barażowym.