Rosja: Gol Piotra Polczaka i koniec fatalnej serii Wołgi (wideo)

W poniedziałkowym meczu kończącym 26. kolejkę rosyjskiej ekstraklasy swoją drugą bramkę w sezonie zdobył Piotr Polczak. Wołga Niżny Nowogród grała z FK Rostów (2:1).

Maciej Kmita

Polski stoper pauzował w ostatnim spotkaniu z Dinamo Moskwa (0:5) z powodu kartek, ale po odcierpieniu kary wrócił do wyjściowego składu i już w 1. minucie meczu z FK Rostów wpisał się na listę strzelców, wykorzystując dośrodkowane Andrieja Karjaki z rzutu rożnego.

Wołga ostatecznie zwyciężyła 2:1 i jest to jej pierwsza wygrana od... 20 października minionego roku! W 13 poprzednich meczach ekipa z Niżnego Nowogrodu zdobył tylko dwa punkty i ugrzęzła w strefie spadkowej. Do wydostania się z niej brakuje jej pięciu "oczek".

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

To drugi gol Polczaka w bieżącym sezonie. Wychowanek GKS-u Katowice rozegrał pełne 90 minut. Ariel Borysiuk i Marcin Kowalczyk znaleźli się poza kadrą Wołgi na ten mecz.