10. kolejka Serie A: Szczęśliwe zwycięstwo Interu

W meczu inaugurującym 10. kolejkę włoskiej Serie A Inter Mediolan ze sporymi problemami pokonał Regginę Calcio 3:2. Bordowi po raz kolejny udowodnili, że na własnym terenie są niezwykle groźni i potrafią uprzykrzyć życie każdemu rywalowi.

Adam Kiołbasa

Konfrontacja rozpoczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych Jose Mourinho, którzy już w 9. minucie za sprawą Maicona objęli prowadzenie. Po 23 minutach było 2:0, wówczas Campagnolo został pokonany przez Patricka Vieirę. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Cozza i stało się jasne, że gospodarze powalczą o korzystny rezultat.

Osiem minut po zmianie stron dość nieoczekiwanie do wyrównania zdołał doprowadzić Brienza i w tym momencie wydawało się, że miejscowi są na fali i uda im się utrzymać dobry wynik do końca. Co prawda Inter stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, ale także Reggina mogła zdobyć gola. W doliczonym czasie gry to goście jednak zadali decydujący cios, bowiem na listę strzelców wpisał się Ivan Cordoba.

W tym momencie z 21 punktami na koncie Nerazzurri są liderem Serie A, a Bordowi z pięcioma oczkami zamykają ligową stawkę.

Reggina Calcio - Inter Mediolan 2:3 (1:2)
0:1 - Maicon 9'
0:2 - Vieira 23'
1:2 - Cozza 34'
2:2 - Brienza 53'
2:3 - Cordoba 90+1'

Reggina Calcio: Campagnolo, Lanzaro (75' Cosenza), Cirillo, Valdezm Costa, Vigiani, Barreto, Carmona, Brienza (82' Tognozzi), Cozza (68' Di'Gennaro), Corradi.

Inter Mediolan: Julio Cesar, Maicon, Cordoba, Chivu, (75' Burdisso) Maxwell, Quaresma (82' Obinna), Viaira, J. Zanetti, A. Mancini (58' Crespo), Balotelli, Ibrahimović.

Żółte kartki: Barreto (Reggina) oraz Cordoba (Inter).