Premier League: Liverpool praktycznie przegrał mistrzostwo!

Liverpool FC prowadził z Crystal Palace 3:0 na jedenaście minuty przed końcem, a mimo to nie wygrał! Szanse The Reds na mistrzostwo są już minimalne.
Bartosz Zimkowski

Liverpool FC nie mógł potknąć się na Selhurst Park, jeśli wciąż marzył o mistrzostwie Anglii. Manchester City w przypadku dwóch zwycięstw na swoim stadionie i tak mógłby się cieszyć z końcowego triumfu - niezależnie od wyników klubu z Anfield.

The Reds od 18. minuty prowadzili 1:0. Steven Gerrard dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, a niekryty Joe Allen zdobył gola głową. Dla Walijczyka to pierwsza bramka w lidze w barwach LFC.

Po pierwszej połowie goście zasłużenie prowadzili 1:0. Zaledwie dziesięciu minut w drugiej odsłonie potrzebowali, aby dwukrotnie ulokować piłkę w siatce rywali. Najpierw przed polem karnym znalazł się Daniel Sturridge i oddał strzał. Futbolówka odbiła się od nogi rywala i wpadła do bramki Orłów.

120 sekund później swojego gola zapisał również Luis Suarez. Urugwajczyk wymienił podania ze Raheemem Sterlingiem, a następnie strzałem między nogami bramkarza dał prowadzenie LFC 3:0.

Wydawało się, że Liverpool bez problemu wygra ten mecz. Nawet gdy w 79. minucie Damien Delaney oddał ładny strzał z dystansu - i zdobył gola - nic nie wskazywało na, że pojedynek zakończy się remisem. Zaledwie 120 sekund później Dwight Gayle oddał płaskie uderzenie z dwunastu metrów i Simon Mignolet sięgnął do własnej bramki.

Katastrofa dla The Reds nastąpiła w 88. minucie. Ponownie rezerwowy Gayle zmusił do kapitulacji belgijskiego golkipera i goście nie mogli uwierzyć w to co się stało. Mecz zakończył się remisem 3:3 co oznacza, że niemal na pewno mistrzem Anglii zostanie Manchester City.

• retro Zgłoś komentarz
    Mecz oglądałem z kumplem i to jeszcze większym fanem Liverpoolu. Ja jedynie bluzgałem podczas ostatniego kwadransa, ale on był bliski zejścia. No niewyobrażalne jest to co się stało pod
    Czytaj całość
    koniec. Rozumiem przegrać jeszcze z Chelsea i to nawet u siebie - choć niesamowicie ważne było to spotkanie. Ale w taki sposób wypuścić wczoraj wygraną?!??!!?!!
    • Andre. Zgłoś komentarz
      jestem załamany, totalnie. dobrze, że wczoraj nie miałem internetu ani sił, bo dzisiaj miałbym ładnego bana na koncie. frajerstwo, jedyne co mi przychodzi do głowy to frajerstwo.
      drużyna, która walczy o mistrza nie może w taki sposób go przegrywać. prowadzić 3-0 z jakimś ogórkiem i nie dowieźć zwycięstwa do końca? jak inaczej to określić? żeby nie było. ja czuje tylko i wyłącznie dumę, że mogę się nazwać kibicem Liverpoolu, ten sezon przerósł moje oczekiwania i stoję za tą drużyną murem. jednak nie przeszkadza mi to w nazwaniu takiej, umówmy się, porażki frajerstwem. Karma to jednak s*ka. wróciła do nas za Stambuł. ale czemu w takim momencie? nie ukrywam, że płakałem po meczu, zeszło ze mnie całe ciśnienie. ktoś może powiedzieć, że plan na ten sezon został wykonany, w końcu mieliśmy wrócić do LM, nic więcej nie było w grze. jednak będąc liderem, mając wszystko w naszych rękach było oczywiste, że celem jest nie LM, a mistrzostwo. nic więcej niż absolutny top ligi. to wciąż jest możliwe, ale czy realne? czy piłkarzom City zadrżą nogi na własnym boisku z tuzami pokroju Aston Villi czy West Hamu? wciąż wierzę, że tak, że choć raz im się powinie noga. nie będę pisał, że nam się ten tytuł należy, bo tak nie jest. w sporcie nic nikomu się nie należy, w końcu taki Ronnie O'Sullivan niejako z urzędu miał przyznawane Mistrzostwo Świata i co? w tym roku je przegrał. przyznam otwarcie, nie spodziewałem się wtopienia w Londynie. ale jednak CP walczyło i dopięli swego. tak jak nikt nie spodziewa się, że City wypuści to mistrzostwo z rąk. na szczęście pewne jest tylko to, że wszyscy kiedyś umrzemy... tym optymistycznym akcentem kończę swoją wypowiedź. :) "Anything is possible for those who believe!" PS jestem zażenowany postawą niektórych użytkowników..
      • VerdenerI Zgłoś komentarz
        Niesamowite co się wczoraj stało na Selhurst Park. Liverpool w 11 minut roztrwonił trzy bramkowe prowadzenie. Liczyłem na to, że Orły stawią opór, ale to przeszło moje oczekiwania.
        Brawo! Możliwe, że Liverpool właśnie stracił szansę na mistrzostwo Anglii.
        • Kibic Obiektywny Zgłoś komentarz
          Sezon wręcz rewelacja , poskładać zespół z tak różnych osobowości i młodych i doświadczonych to ciekawa sprawa , a 2 mecze mogą przesądzić o mistrzostwie . Liga staje się ciekawsza
          . #YNWA
          • MATUCH Zgłoś komentarz
            Raczej każdy wie że nie przepadam za Suarezem, ale jak widziałem jego płacz i pocieszał go Steven strasznie mnie to za serce złapało RESPECT SUAREZ!
            • Sopa Zgłoś komentarz
              Zabrakło szczęścia i doświadczenia. Za rok Liverpool wróci na swoje miejsce i zdobędzie w końcu zasłużone mistrzostwo, o ile utrzyma aktualne tempo rozwoju. A do tego znów mają
              szansę zwojować Ligę Mistrzów i zapewne szybciej im się to uda niż jakiemuś City, drużynie znikąd, bez klasy, "zbudowanej" przez szejków. Liverpool przez lata budował przyszły sukces i w końcu przyjdzie czas na otwarcie szampana.
              • Lolek Zgłoś komentarz
                Ja jedynie piszę prawdę. Liverpool nie jest miejscem dla ambitnych piłkarzy chcących zdobywać trofea. Jest dobrym miejscem, żeby zarobić dobrą kasę i przy tym nie narobić się zbytnio,
                bo tytułów nikt tam naprawdę nie oczekuję. Każdy jest do ich braku przyzwyaczajony. Czy będzie 20, 25, 30, 40 lat bez mistrzostwa to tak naprawdę obojętne. Piłkarze mający ambicję wygrywać trofea idą tam gdzie jest to możliwe. W Liverpoolu na pewno nie jest.
                • ikar Zgłoś komentarz
                  no co by tu nie powiedziec zeby nie obrazac fanów Liverpoolu, ale dla mnie to frajerstwo roku, jak jest szansa to trzeba wykorzystywac, prowadzic 3:0 i zremisowac 3:3, wychodzi po prostu brak
                  doswiadczenia zespolu, wiadomo ze 2 miejsce bedzie tez ogromnym sukcesem, malo osób wierzylo w taka pozycje przed sezonem, ale wypuscili ogromna szanse na mistrzostwo ktora sie moze predko nie powtorzyc, wiadomo ze sie wzmocnia, ale co, inni tego nie zrobia? MU City Chelsea a nawet Aresenal, p.s. a nie mowilem przed sezonem ze City mistrzem....:)znam sie jednak:P
                  • elvis Zgłoś komentarz
                    Tym meczem pokazali ze na tytul trzeba poczekac. kolejne pytanie:) czy bogaci nie wykupia gwiazd. A za rok wroci do gry United,wiec bedzie o jednego do tytulu wiecej.
                      Liverpool to poprostu klub bez ambicji i mentalności zwycięsców. Porażki mają w genach. Kompleks względem Manchesteru i Londynu powiększa się z każdym sezonem. Nic dziwnego, że Suarez
                      przejdzie do Realu. Ma dość grania o nic co roku i chce w koncu zagrać w wielkim klubie.