Hit dla Bytovii, udana pogoń Błękitnych - wyniki spotkań 29. kolejki gr. zachodniej II ligi (wideo)

W meczu na szczycie grupy zachodniej II ligi Bytovia Bytów pokonała Chrobrego Głogów 2:1. Skuteczną pogoń za zielonogórzanami zaliczyli piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński.

Adrian Dudkiewicz

Zdecydowanie najwięcej miejsca należy poświęcić potyczce na szczycie II-ligowej tabeli w Bytowie. Od pierwszych minut do mocnych ataków ruszyli piłkarze Pawła Janasa. Efektem tego była szybko strzelona bramka przez Bytovię w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę wprost na głowę Roberta Hirsza  skierował bramkarz gości Amadeusz Skrzyniarz. To trafienie w decydujący sposób wpłynęło na dalszy przebieg sobotniej potyczki.

Potem obie drużyny stworzyły naprawdę bardzo dobre widowisko. Przed przerwą tuż nad bramką Bytovii uderzał Krystian Pieczara. Głogowianie mieli jednak fatalnie ustawione celowniki, bo powinni tego popołudnia strzelić co najmniej kilka bramek. W 60. minucie Chrobrego po uderzeniu wspomnianego Roberta Hirsza uratował słupek. Kilka minut później Łukasz Wróbel z kilku metrów nie trafił do pustej bramki gości.

W końcówce lider tabeli musiał się odkryć, co wykorzystała Bytovia. Kapitalne dośrodkowanie z rzutu rożnego doświadczonego Mariusza Kryszaka po raz drugi na bramkę zamienił najlepszy na boisku tego dnia Robert Hirsz. W doliczonym czasie niespodziewany rzut karny dla Chrobrego nie mógł już właściwie niczego zmienić. Dzięki tej wygranej Bytovia do sobotniego rywala traci w tabeli tylko jeden punkt.

Z racji zwycięstwa Bytovii na trzy punkty liczyli piłkarze i kibice Zagłębia Sosnowiec. Jednak gdy się za bardzo chce, to wówczas nie wychodzi. Tak było podczas derbowej potyczki z Polonią Bytom. Po słabym spotkaniu bezbramkowy remis nikogo nie satysfakcjonuje.

Pasjonująco w końcówce rozgrywek zapowiada się walka o utrzymanie. W niezwykle ważnym pojedynku udany pościg za rywalami z Zielonej Góry zaliczyli gracze Błękitnych Stargard Szczeciński. Chociaż do przerwy gospodarze przegrywali różnicą aż trzech bramek, to dobra skuteczność w drugiej połowie oraz świetna postawa dwóch rezerwowych graczy (Inczewskiego i Zdunka) pozwoliła podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego na zdobycie cennego punktu.

W walce o utrzymanie II ligi ostatniego słowa nie powiedziały trzy ekipy z Opolszczyzny - MKS Kluczbork, Odra Opole i Ruch Zdzieszowice. Ci pierwsi wywieźli trzy punkty z trudnego terenu w Wałbrzychu po meczu obfitującym w gole. Tyle samo "oczek" (trzy) do bezpiecznej strefy traci po ostatnim zwycięstwie także Ruch Zdzieszowice.

WYNIKI SPOTKAŃ 29. KOLEJKI GR ZACHODNIEJ II LIGI

Błękitni Stargard Szczeciński - UKP Zielona Góra 3:3 (0:3)
0:1 - Górski 10'
0:2 - Okińczyc 30'
0:3 - Okińczyc 33'
1:3 - Magnuski 46'
2:3 - Inczewski 83'
3:3 - Pustelnik 86'

Górnik Wałbrzych - MKS Kluczbork 2:5 (1:3)
2:5 - Niziołek 87'

Odra Opole - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0)
1:0 - Krysian 22'
2:0 - Wawrzyniak 52'

Warta Poznań - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)
0:1 - Brzęczek 38'
1:1 - Marciniak (k.) 65'

Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)
1:0 - Hirsz 20'
2:0 - Hirsz 89'
2:1 - Pieczara (k.) 90+2'

Ruch Zdzieszowice - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)
1:0 - Gładkowski 78'

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 0:0

Calisia Kalisz - Rozwój Katowice 2:2 (1:1)

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!