Wysoka porażka na pożegnanie z ligą - relacja z meczu Energetyk ROW Rybnik - Chojniczanka Chojnice

ROW Rybnik uległ Chojniczance Chojnice aż 1:4 i pożegnał się z I ligą. Bramkę dla gospodarzy zdobył Idrissa Cisse, a dla gości trafiali Tomasz Mikołajczak, Andrzej Rybski i Marek Gancarczyk.

Beata Fojcik

W pierwszym kwadransie spotkania działo się niewiele, jednak już w 16. minucie gry zielono-czarni otworzyli wynik meczu. Daniel Feruga popisał się świetnym podaniem do Idrissy Cisse, który stanął oko w oko z bramkarzem Chojniczanki i bez trudu trafił do siatki.

W 22. minucie potyczki pierwszą żółtą kartkę zobaczył Mariusz Muszalik, który przewinił chwilę potem za co musiał opuścić boisko. Jednak w międzyczasie mógł paść wyrównujący gol, ale kapitalną interwencją po uderzeniu Daniela Chyły popisał się Antonin Bucek.

W 37. minucie spotkania było już 1:1. Po zamieszaniu w polu karnym ROW-u przytomnie zachował się Tomasz Mikołajczak, który z bliska pokonał golkipera miejscowej ekipy. Podopieczni Mariusza Pawlaka dążyli do strzelenia drugiej bramki jeszcze przed przerwą, ale dobrze między słupkami spisywał się Bucek. Ale to rybniczanie mieli swoją okazję, gdy tuż przed gwizdkiem sędziego dogodnej sytuacji nie wykorzystał Feruga.
Tomasz Mikołajczak okazał się katem rybniczan Tomasz Mikołajczak okazał się katem rybniczan
Druga odsłona pojedynku należała do żółto-biało-czerwonych, którzy zaczęli od nieuznanego trafienia autorstwa Błażeja Radlera. Do siatki nie zdołali trafić Paweł Iwanicki i Adam Duda, których w 77. minucie meczu znów wyręczył Tomasz Mikołajczak, pokonując bramkarza gospodarzy strzałem tuż przy słupku. Chwilę później siły się wyrównały, bo czerwoną kartkę otrzymał Krystian Feciuch.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Piłkarze ROW-u Rybnik walczyli o wyrównanie, lecz próby Sławomira Szarego,
Jarosława Wieczorka i Rolanda Buchały nie znalazły drogi do bramki zespołu z Chojnic, której strzegł Karol Szymański. Natomiast lądowały w siatce drugiego beniaminka. W 90. minucie gry ze złego wybicia Bucka skorzystał Andrzej Rybski, który trafił do "pustaka" z około trzydziestu metrów. Czwartego gola dołożył Marek Gancarczyk, który wszedł w pole karne i uderzył w długi róg, ustalając wynik starcia. Chojniczanka zgarnęła ważne trzy punkty, które pozwoliły jej do końca bić się o utrzymanie, zaś rybniczanie wysoką porażką pożegnali się z I ligą.

Energetyk ROW Rybnik - Chojniczanka Chojnice 1:4 (1:1)
1:0 - Idrissa Cisse 16'
1:1 - Tomasz Mikołajczak 37'
1:2 - Tomasz Mikołajczak 77'
1:3 - Andrzej Rybski 90'
1:4 - Marek Gancarczyk 90+3'

ROW: Antonin Bucek - Sławomir Szary, Szymon Jary, Marcin Grolik, Michał Płonka, Paweł Staniczek (77' Tomasz Gródek), Mariusz Muszalik, Daniel Feruga (62' Tomas Vrto), Kamil Kostecki, Jarosław Wieczorek, Idrissa Cisse (46' Roland Buchała).

Chojniczanka: Karol Szymański - Robert Bednarek, Błażej Jankowski, Błażej Radler, Daniel Chyła, Krystian Feciuch, Kosuke Ikegami (82' Norbert Jędrzejczyk), Paweł Iwanicki, Tomasz Mikołajczak (87' Marek Gancarczyk), Arkadiusz Mysona (59' Adam Duda), Andrzej Rybski.

Czerwone kartki: Mariusz Muszalik /29' za drugą żółtą/ (ROW Rybnik) oraz Krystian Feciuch /78' za drugą żółtą/ (Chojniczanka Chojnice).

Żółte kartki: Mariusz Muszalik, Paweł Staniczek, Tomas Vrto (ROW Rybnik) oraz Krystian Feciuch, Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice).