Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Olimpia-Beskid rozpoczyna przygotowania

Pod dyktando pracy nad motoryką będą przebiegać pierwsze dni treningów nowosądeckich szczypiornistek. Zadba o to nowy członek sztabu szkoleniowego. W zespole pojawią się też nowe zawodniczki.
Krzysztof Niedzielan
Krzysztof Niedzielan

Do pierwszego spotkania zawodniczek z trenerką i przedstawicielami zarządu doszło już w poniedziałek, ale pierwsze zajęcia zaplanowane są na wtorek. - Dziewczyny od dwóch tygodni pracują indywidualnie nad motoryką. Sprawdzimy tego efekty podczas badań przeprowadzonych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Zamierzamy je przeprowadzać cyklicznie - powiedziała Lucyna Zygmunt.


W zespole znalazły się nowe zawodniczki, kilka juniorek oraz doświadczona Dorota Basta, występująca ostatnio w Profil Dwójce Nowy Sącz. W pierwszej fazie przygotowań drużyna będzie pracować przede wszystkim nad kondycją, zarówno w terenie, jak i na siłowni. Czuwać będzie nad tym nowy członek sztabu szkoleniowego.

Tomasz Brzeski ma na koncie mistrzostwo świata w nordic walking, a w zbliżającym się sezonie będzie asystentem trenerki. - Odbyliśmy kilka spotkań i współpraca dobrze się układa. Tomek będzie mi też pomagał przy obserwacji przeciwników - wyjaśniła.

Do piątku zawodniczki Olimpii-Beskidu będą przygotowywać się w Nowym Sączu, a 11 lipca wyjadą na obóz treningowy do Barcic, gdzie spędzą tydzień. Na 18 i 19 lipca zaplanowane są pierwsze sparingi. Najprawdopodobniej rywalami będą SPR Olkusz i drużyna ze Słowacji. Następny mecz kontrolny zaplanowany jest na 30 lipca, a w kolejnym miesiącu podopieczne Lucyny Zygmunt wezmą udział w dwóch turniejach. 8 i 9 sierpnia będą rywalizować w Chorzowie, a od 24 do 26 sierpnia w Nowym Sączu.

Oficjalnie: Dorota Basta w Olimpii-Beskid

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×